YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Değişik kesimlerden ipini koparan kim varsa seçimlerden sonra MHP’ye yönelik yoğun bir saldırıya geçti. Tüm hesaplar “Cumhur ittifakını nasıl bozarız, nasıl dağıtırız” düşüncesiyle şekilleniyor. Bunu bir başarırlarsa biliyorlar ki, Türkiye üzerindeki planları, senaryoları ve figüranlıkları yol alacak…

Bu saldırı kampanyasında herkes yerini alır da Serok Ahmet durur mu? 

O da “Kambersiz düğün olmaz” misali yerini aldı.

Bu küçük enişte 2020 yılında “Anadolu’ya çıkarım ve sadece ‘Esselamun Aleyküm’ derim, bütün Anadolu’yu ayağa kaldırırım. Kimse engel olamaz” diye bir avuç taraftarını gazlıyordu. Kendi logosu altında girdiği ilk bu seçimlerde %0,07 oy aldı. Yani toplam 34.212 kişi oy verdi. Emin olun bunların çoğu partinin yaprak amblemini karıştırıp DEM diye bunun Gelecek Partisi’ne oy vermiştir. Ahmet Davutoğlu, memleketi Konya’da bir belde belediyesi bile kazanamamıştır. Ama pek utanma duygusunu olmayan namıdiğer Serok Ahmet, hala siyasi ahkâmlar kesmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün “2002’den 2024’e aynı senaryo, aynı hedef... Bu sefer sorumluluktan kaçamazsınız Sayın Bahçeli!” başlığını verdiği bir video yayınlamış. O videoda MHP üzerinden “erken seçim” çağrısı yapıyordu.

%0,07’lik Serok Ahmet’e bak hele…

Video içinde MHP’ye “Bu millet ilk seçimde size bedel ödettirir” diye sesleniyordu.

Türkiye’deki gelişmelerden bihaber olduğu için, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin kime, ne dediğini anlamakta zorlandığı çok açık olan Serok Ahmet, aklınca fitne çıkarmaya çalışıyor. Zaten Kemal Kılıçdaroğlu da bunu Cumhur ittifakına saldırsın, sürekli fitne çıkarsın diye kullanıyordu.

%0,07 oy oranı olan Ahmet Davutoğlu’na 15 vekillik hediye vermekte zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun zekâsıyla mümkündü.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, DEM’in belediyelerindeki alçaklıklarına, DEM’in alçaklıklarına susan onun ortağı CHP’ye haddini bildiriyor, Serok Ahmet’in derdi de her zamanki gibi MHP’ye ve Devlet Bahçeli’ye düşmanlığını tatmin etmek olduğu için onları görmüyor.

Bu ülkede büyük talihsizlik sonucu Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yapmış olan Serok Ahmet, DEM’li belediyelerde yaşanan Atatürk’e, Türk bayrağına, İstiklal Marşına yönelik düşmanlıklara ve milli-üniter yapımıza karşı bu kalkışmalara karşı dilini yutuyor.

%0,07 oy oranı ile kimi kime karşı erken seçime davet ediyorsun Davidoğlu?

Yine “Anadolu’ya bir selam veririm, ayağa kaldırırım” hikâyeleri mi anlatacaksın?

Foreign Policy dergisi sen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Başbakanlıktan şutlandığında "Amerika Ankara'daki adamını kaybetti" diye değerlendirmede bulunmuştu. Yoksa bu “ABD adamlığı” konusunda “Hikâye yarım kalmasın” diye bir umudun mu var Serok Ahmet?

Türkiye’nin başına musallat olan her meselede Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminden imzası olan Ahmet Davutoğlu’nun siyasi nutuklar atabiliyor olması, siyasette utanmazlığın ne konumda olduğunun delilidir. Türkiye’deki milyonlarca sığınmacı onun “Stratejik Derinlik” denilen ucube zihniyeti sonucu gelmiştir. Suriye’deki PKK’nın uzantısı olan terör örgütü YPG/PYD, onun ucube zihniyeti tarafından Türk devletiyle muhatap edilmişti. Türkiye’nin milli davalarına darbe vuran Rum, Ermeni, PKK açılımı hep bu ucube zihniyetinin eseriydi. Emin olun o görevde olsaydı, ne Karabağ Ermeni işgalden kurtulurdu, ne KKTC milli bir zihniyete kavuşur, ne terörle mücadeledeki bu başarı yakalanır, ne de Türk Dünyasıyla bu güçlü gönül ve iş birliği sağlanırdı. Milliyetçilik düşmanı Serok Ahmet ile ihanet geçitleri izlemeye devam ederdik.

Serok Ahmet, sen %0,07 oy oranıyla Cumhur ittifakını “erken seçime” davet etmeyi bırak da partini hemen olağanüstü kongreye götür. Gelecek Partisi’nin oy oranını en azından %1 yapacak, 1 belediye başkanlığı kazanacak birine genel başkanlığı bırak hadi…

Hani diyordun ya “Açık söyleyeyim, doktora tezimi yazarken rüyalarımda bazen Gazali ve Hegel’le tartıştığımı hatırlarım.” diye…

Sen, rüyalarında tartışmaya devam etmek için bırak bu işleri Serok Ahmet…

Editör: Haber Merkezi