0,89 faizli konut kredisi fırsatı! En kazançlı altın ve döviz bozduran olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından yüzde 0,89 faizli konut kredisi müjdesini verdi. Döviz ve altın bozduranın kazançlı çıkacağı paket 10 yıla kadar vadeli ve yüzde 0,89 faizli konut kredisini içeriyor. Başkan Erdoğan'ın açıkladığı uygun maliyetli konut kredileri için 3 kamu bankası olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ın devreye girmesi bekleniyor. İşte milyonları sevindiren son dakika haberinin detayları...

0,89 faizli konut kredisi fırsatı! En kazançlı altın ve döviz bozduran olacak - Sayfa 1

Son dakika haberleri...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantı'nın milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ve piyasaya can suyu olacak paketleri açıkladı. Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından altın ve döviz bozduranın hak edeceği 1. ve 2. el konutlar için aylık 0,89 faizli konut kredisi dikkat çekti.

0,89 faizli konut kredisi fırsatı! En kazançlı altın ve döviz bozduran olacak - Sayfa 2

SON DAKİKA HABERİ | BAŞKAN ERDOĞAN AÇIKLADI: 0,89 FAİZLİ KONUT KREDİSİ FIRSATI

Hem liralaşma stratejisine destek olacak, hem de vatandaşları uygun maliyetli konut kredisi ile ev sahibi yapacak paket Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre değeri 2 milyon liraya kadar olan 1. ve 2. el konutlarda 10 yıla kadar vadeli aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi sağlanacak.

0,89 faizli konut kredisi fırsatı! En kazançlı altın ve döviz bozduran olacak - Sayfa 3

0,89 KONUT KREDİSİ FIRSATI HANGİ KONUTLARDA GEÇERLİ OLACAK?

Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022 tarihinden önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartıyla alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek.

0,89 faizli konut kredisi fırsatı! En kazançlı altın ve döviz bozduran olacak - Sayfa 4

Bu paketin en önemli amaçlarından bir tanesinin de döviz ve altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik etmek olduğu belirtildi.