10 sene daha uzun yaşamanın sırrı bulundu: İşte o diyet...

Bu diyet ömrü uzatıyor! 10 yıl ömrü uzatan pioppi diyeti nasıl yapılır? Güney İtalya'da yer alan Pioppi'de halk diğer bölgelerde yaşayan insanlardan 10 yıl daha uzun ve 100 yaşına kadar yaşadıkları için 'dünyanın en sağlıklı köyü' olarak adlandırılıyor. Elma Sirkesi sağlıklarına sağlık katarak yaşayan Pioppi köylülerinden Pioppi diyeti ömrü 10 yıl uzatıyor. İşte, hem sağlıklı yaşam hem de kilo verme imkanı sunan Pioppi Diyeti ve incelikleri ve diğer detaylar...

10 sene daha uzun yaşamanın  sırrı bulundu: İşte o diyet... - Sayfa 1

Pioppi diyeti nedir, nasıl yapılır?

İtalya'da bulunan bir köy olan Pioppi insanları 100 yaşına kadar yaşamalarıyla biliniyorlar. Son günlerde de revaçta olan bu Pioppi diyeti bizlere uzun sağlıklı yaşamın sırlarını veriyor. Peki, bu diyetin sırrı ne? İşte, cevabı yüzyıllardır harikası devam eden; Elma Sirkesi. Mayalanan ve permütasyona uğrayan yoğurt, kefir vs. gibi sirke de bu grupta esaslı yerini alır. Pioppi diyetinin en önemli parçalarından olan elma sirkesi, diyet listesinin en başında yer alıyor; yani güne bir kaşık sirke içerek başlanıyor.

Bu diyet ömrü uzatıyor! 10 yıl ömrü uzatan pioppi diyeti nasıl yapılır? Kardiyolog Dr. Aseem Malhotra ve eski atlet Donal O'Neill ömrü 10 yıl uzatan Pioppi diyetini paylaştı.

Pastırma ve çikolata tüketen halkın diyetlerinin temelini bu iki besin oluştursa da, tükettikleri sebze, yağlı balık ve kuruyemişin kalp hastalığı ve diyabete yakalanmalarını önlediği düşünülüyor.

Kardiyolog Dr. Aseem Malhotra ve eski atlet Donal O'Neill aşağıdaki yedi günlük yemek planını oluşturdu.

Diyetin başlıca kaynağını bol miktarda tüketilen zeytinyağı oluşturuyor. Her gün tüketilen bir yemek kaşığı elma sirkesi ise reflü oluşumunu engelliyor, kan basıncını düşürüyor ve kilo kaybını hızlandırıyor.

Diyetin içerisinde açlık krizine birebir olan protein kaynağı yumurta da yer alıyor. Diyette yemek yeme aralığını 8-9 saat tutarak aralıklı otuç tutulması öneriliyor.

İşte, bir haftalık Pioppi Diyeti listesi;


10 sene daha uzun yaşamanın  sırrı bulundu: İşte o diyet... - Sayfa 2

Pazartesi:

Kahvaltı: Sadece kahve ya da Hindistan cevizi kreması

Öğle: Mantarlı omlet, hindistan cevizli kahve

Öğle arası: Konserve istiridye, çilekli tam yağlı yoğurt, bir avuç fındık ve tarçın

Akşam: Ispanaklı ve avokado dilimli biftek, 2 kare bitter çikolata, bir bardak çay10 sene daha uzun yaşamanın  sırrı bulundu: İşte o diyet... - Sayfa 3

Salı:

Kahvaltı: Sadece hindistan cevizli kahve

Öğle: Kızarmış domates ve hellim, tavuk suyuna sebze çorbası, yağlı balık ve hindistan cevizli kahve

Akşam: Sebzelerle birlikte ızgara somon, iki kare bitter çikolata ve bir bardak çay


10 sene daha uzun yaşamanın  sırrı bulundu: İşte o diyet... - Sayfa 4

Çarşamba:

Kahvaltı: Hindistancevizli kahve

Öğle: Tam yağlı hindistan cevizli ve çilekli yoğurt, bir avuç fındık, tarçın, zerdeçal ve hindistan cevizli kahve

Bağışıklık güçlendirici gıdalar tüketilmeli! Kış aylarında pekmez tüketilmesi öneriliyor!