Arkasına 50 bin taraftarını alan son 10 lig maçın galibi lider Galatasaray, tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’in sonuncusu HangiKredi Ümraniyespor’u konuk etti. Yalnız bu maçın değil ligin favorisi sarı kırmızılılar, maça çok hızlı başladı. Bir an önce işi bitirip Trabzonspor’u düşünmek istiyor gibiydi.

Ceza alanını iyi kapatan konuk Icardi’yi yakın alıp, duvar olmasını engelleyerek ev sahibinin düzenini bozdu.

Kendi saldırısına konsantre Galatasaray’a ilk uyarı soldan Onur’dan geldi. Muslera önledi. Sonra Geraldo sağdan benzer şekilde çizgiye indi, geriye çıkarttı, cezayı Umut kesti. Lig sonuncusunun golü sarstı sarı kırmızılıları… Hemen birkaç dakika sonra, Geraldo yine çizgiye indi, goldeki gibi geri çıkarttı. Ancak, Avounou, Umut kadar iyi vuramadı Muslera şanslıydı.

Ümraniyespor’un akıllı savunmasını çözemeyip telaşa kapılan Galatasaray, hızlanmak yerine kalabalık saldırdı. Herkes öne çıkınca, her kaptırılan topta çabuk oynayan rakipten topu geri almak daha zor ve yorucu hale geldi. Duran toptan gelen şans golü küçük bir canlanma yarattı. Ancak, konuk takım, doğru hücum düşüncesi ile sarı kırmızıların oyuna eline geçirmesini engelledi. Gol benzeri iki pozisyonda, ikinci gol gelince, Ümraniyespor devreye önde girdi. İkinci yarıya beklentilerin ötesinde önde basarak başlayan konuk takım, Galatasaray’ın oyun kurmasını engelledi. Icardi’nin penaltısıyla gelen gol takımı canlandırdı. Icardi’nin ikinci golüyle skoru eline geçiren sarı kırmızılılar, daha çabuk daha dikine oynayıp kontrolü de eline alıp, zorlandığı maçı üç puanla bitirdi.