Soğan ve sarımsak en güçlü antibiyotikler arasında gösteriliyor. Pek çok uzman sağlıklı bir yaşam için sofralardan soğan ve sarımsağın eksik edilmemesi gerektiğini belirtiyor.

Özellikle soğan suyu düzenli tüketildiğinde pek çok sağlık sorunun tedavisini hızlandırıyor. Akşam'da yer alan haberde soğan suyunun bağışıklık sistemini güçlendirmekten zayıflamaya kadar olan pek çok faydasına değiniliyor.

Soğan suyunun faydaları nelerdir? Doğadaki en güçlü antioksidanlardan biri olan soğandan yapılan bu su sayesinde vücuttaki serbest radikaller kolayca atılır. Bu da bağışıklığın fazla virüs ve bakterilerle savaşmasını engeller.

Tüm yağlı hücreleri hareketlendiren soğan suyu hızlı bir yakma işlemiyle idrar yolundan yağları atar. Bu da özellikle bel ve basen bölgesindeki yağlarda etkilidir. Diyet uzmanlarının çoğu bu karışımı önerir.

15 gün boyunca her gün aynı saat ve aynı şekilde tüketilmeli. Soğan suyu düzeni bozulunca işe yaramaz.

Ay dönümü sürecinde sancılı ve kistli geçen kadınlarda oldukça zor bir süreç yaşanır. Bu durumu daha hafif atlatmak için adet öncesinden soğan kürü yapılmalı. Soğan kürü rahim kısmının yenilenmesini sağlayarak vücutta birikinti yapmayı engeller.

Soğan kürü aynı zamanda karaciğerleri de temizleyerek cilt sorunlarını da kökünden çözer. Sivilce izleri, akne ve gözenekleri iyileştirerek cildin yağ oranını dengeler.

Soğan kürü nasıl hazırlanır? Bir adet soğanı kabuklarıyla beraber iyice yıkayın. 2 su bardağı içme suyuyla beraber tencereye koyun kaynatın.

Soğanı dilerseniz kese bilirsiniz. Soğanlar yumuşayınca ocağın altını kapatın. Suyu temiz bir cam kavanoza süzerek boşaltın.

Her sabah aç karnına bir bardak tüketin. Her gün taze bir şekilde bu uygulamayı yapın.