İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde düzenlenen “NARKOÇELİK-3” operasyonlarında elde edilen sonuçları açıkladı.

101 ZEHİR TACİRİ YAKALANDI

Yapılan operasyonlarda toplamda 881 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildiğini ve 101 zehir taciri ile sokak satıcısının yakalandığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, operasyonların ülkeyi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye yönelik olduğunu vurgulayarak, bu tür suç örgütlerinin gençleri ve toplumu zehirlemesine izin vermeyeceklerini dile getirdi.

"NARKOÇELİK-3" operasyonlarının İl Jandarma Komutanlıkları tarafından koordine edildiğini ve 15 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildiğini belirten Yerlikaya, operasyonlarda elde edilen başlıca sonuçları şu şekilde sıraladı:

  • Van'da 81 kilogram esrar ve 3 kilogram metamfetamin ele geçirilirken, 2 zehir taciri yakalandı.
  • İstanbul'da 20 kilogram eroin ele geçirildi ve 2 zehir taciri yakalandı.
  • Aydın'da 1 kilogram esrar, 750 gram metamfetamin, uyuşturucu hap ve kenevir bitkisi ele geçirilirken, 48 sokak satıcısı yakalandı.
  • Ağrı'da 4 kilogram 700 gram metamfetamin ve 901 adet sentetik ecza ele geçirilirken, 2 zehir taciri yakalandı.
  • Antalya'da 2,5 kilogram eroin ve 5250 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 2 zehir taciri yakalandı. Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan jandarma birimlerini tebrik ederken, milletin duasının kendileriyle olduğunu ifade etti.
Editör: Haber Merkezi