15 Temmuz'da noterler açık mı, çalışıyor mu? 15 Temmuz perşembe noterler çalışıyor mu?

Yarın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 2017 yılında 15 Temmuz resmi tatil ilan edildi. Durum böyle olunca vatandaşlar 15 Temmuz'da noterlerin çalışıp çalışmadığını merak ediyorlar. 15 Temmuz'da noterler açık mı, çalışıyor mu? sorusu arama motorlarında araştırılıyo

Yaşam
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
15 Temmuz'da noterler açık mı, çalışıyor mu? 15 Temmuz perşembe noterler çalışıyor mu?

15 Temmuz 2017 yılında TBMM tarafından resmi tatil ilan edildi. Bu kapsamda 15 Temmuz'da hangi kurumların çalışıp çalışmadığı araştırılmaya başlandı. 15 Temmuz'da noterler açık mı? 15 Temmuz'da noterler çalışıyor mu, saatleri nasıl? gibi soruların yanıtları merak konusu oldu. Resmi tatil olan 15 Temmuz'da kamu çalışanları izinli sayılacak. İşte tüm merak edilenler...

15 TEMMUZ'DA NOTERLER AÇIK MI?

Resmi tatil olan 15 Temmuz'da kamu çalışanları izinli sayılacak. 15 Temmuz'un resmi tatil olması dolayısı ile nöbetçi noterler ve noterler hizmet vermeyecek.

noterler

15 TEMMUZ RESMİ TATİL Mİ?

15 Temmuz'un resmi tatil olması, 2017 yılında TBMM tarafından kabul edildi. İşte, o kanun;

MADDE 1- (1) Ankara İline bağlı "Kazan İlçesi"nin adı "Kahramankazan" olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2- (1) 17.3.1981 tarihli ve 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunun 2 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan "ve 1 Mayıs günü" ibareleri ",1 Mayıs günü ve 15 Temmuz günü" olarak ve birinci fıkrasının (C) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

"C) 1 Ocak günü yılbaşı tatili, 1 Mayıs günü Emek ve Dayanışma Günü ve 15 Temmuz günü Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü tatilidir."FETÖ'nün 15 Temmuz gecesi düzenlediği darbe girişimine ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her 15 Temmuz şehitlerimizi ve gazilerimizi anma günü olarak tatil ilan edilecektir" ifadesini gerçekleştirdi.

Yorumlar