2021 LGS kaç dakika sürecek? LGS sınavına girerken neler gerekli?

8. sınıf öğrencilerinin katılacağı LGS sınavı için geri sayım sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, "2021 LGS'ye İlişkin Bilinmesi Gerekenler" başlığı altında sınav ile ilgili hatırlatmalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda binlerce öğrencinin sorularına yanıt verildi. Peki, LGS sınavına girerken neler gerekli? MEB 2021 LGS kaç dakika sürecek?

Google Haberlere Abone ol
2021 LGS kaç dakika sürecek? LGS sınavına girerken neler gerekli?
03.06.2021 20:46

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. GS sınavına girerken neler gerekli? MEB 2021 LGS kaç dakika sürecek? 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı LGS sınavı için geri sayım sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, "2021 LGS'ye İlişkin Bilinmesi Gerekenler" başlığı altında sınav ile ilgili hatırlatmalarda bulundu. 

LGS SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Sınav 6 Haziran 2021 Pazar günü saat 9:30'da başlayacak. Öğrenciler sınava kendi okullarında girecek. Öğrencilerin saat 09:00'da sınava girecekleri binada hazır olmaları gerekmektedir.

LGS KAÇ DAKİKA SÜRECEK?

Sınav iki oturum halinde uygulanacaktır. İlk oturum 9.30'da başlayacak ve 75 dakika sürecek. İkinci oturum ise 11:30'da başlayacak ve 80 dakika sürecek.

LGS kaç dakika sürecek

LGS SINAVINA GİRERKEN NELER GEREKLİ?

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında;

-Geçerli kimlik belgesi

-Koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem

-Kalemtraş

-Leke bırakmayan yumuşak silgi bulundurmalıdır.

SINAV GİRİŞ BELGESİNE NASIL ERİŞİLİR?

Sınav giriş belgesi okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınıp onaylanarak sınav salonunda hazır bulundurulacaktır. Öğrenciler herhangi bir işlem yapmayacaktır.

Etiketler lgs meb
Yorumlar