2021 OGM işçi alımı başvuruları başladı mı? OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir?

Orman Genel Müdürlüğü 2080 geçici, 3 daimi işçi alımı yapacak. OGM işçi alım ilanında belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır. Alıma başvurmak isteyen binlerce aday başvuruların ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, OGM işçi alımı başvuruları başladı mı? 2021 OGM işçi alımı başvuru şartları neler? İşte 2021 OGM işçi alımı ile ilgili detaylar...

Google Haberlere Abone ol
2021 OGM işçi alımı başvuruları başladı mı? OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir?
10.06.2021 17:49

Orman Genel Müdürlüğü alım başvurularını kaçırmak istemeyen adaylar şartları ve başvuru tarihlerini araştırıyor. OGM geçtiğimiz günlerde 2080 geçici, 3 daimi işçi alımı yapacağını duyurmuştu. Alım müjdesi ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından verilmişti. 2021 OGM işçi alımı başvuru şartları neler? OGM işçi alımı başvuruları başladı mı? 

2021 OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURLARI NE ZAMAN?

Toplam 2 bin 83 işçi alımı için adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR'un açık iş ilanlarında duyurulacak. Bu ilanlar 14-18 Haziran'da İŞKUR üzerinden yayımlanacak. Gerekli şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacak. Sözlü ve uygulamalı sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alım başvuruları

Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek, ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de duyurulacak. Adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacak. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Etiketler ogm işçi alım
Yorumlar