2022 Memur zammı ne kadar, yüzde kaç olacak? Memur maaşlarında ek zam oranı netleşiyor!

Emekli ve memur zammı için gözler 6 aylık enflasyon rakamlarına çevrildi. 5 aylık enflasyon oranı şimdiden yüzde 35,64 oranında gerçekleşirken 5 aylık enflasyon farkı ise 28,14 olarak belirlendi. Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur zam oranı netlik kazanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, memur zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İşte Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika memur zammı açıklaması...

2022 Memur zammı ne kadar, yüzde kaç olacak? Memur maaşlarında ek zam oranı netleşiyor! - Sayfa 1

"KAMU ÇALIŞANLARI VE EMEKLİLERİMİZE ENFLASYON FARKLARINI VERECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrasında memur zammı açıklaması,

"Kamu çalışanları ve emeklilerimize enflasyon farklarını zaten vereceğiz. 13,7 milyon emeklimizin bu çalışmanın tamamını kapsadığının altını çizmek istiyorum. Hiçbir çalışan ve emeklimizin hayat pahalılığın altında ezilmesine müsaade etmemekteyiz. 

2022 Memur zammı ne kadar, yüzde kaç olacak? Memur maaşlarında ek zam oranı netleşiyor! - Sayfa 3

Detaylarını bilahare açıklayacağımız bu artışların şimdiden çalışanlarımıza ve emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Çalışma Bakanım süratle Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelip çalışmalarını bitirecekler, ardından NATO görüşmelerinden döner dönmez tüm işçi ve emeklilerimizle bunu paylaşma imkanını bulacağız." ifadelerini kullandı.