2022 Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta açıklanır? Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı ne olur?

Merkez Bankası toplantısı ile faiz kararı belli oluyor ve piyasalar bu karara kilitlenmiş durumda. Para Politikası Kurulu yani PPK Toplantısının ne zaman yapılacağı vatandaşlarca araştırılıyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın belli aralıklarla düzenlediği ve ekonominin seyrine dair önemli kararlara işaret eden toplantıları, para piyasaları ile yakından ilgili kişilerce araştırılıyor. Peki Merkez Bankası toplantısı ne zaman, saat kaçta? Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı ne olur?

Ekonomi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
2022 Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta açıklanır? Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı ne olur?

Merkez Bankası, bu hafta 2022 yılının ilk Para Politikası Kurulu toplantısı ile Ocak ayı faiz kararını açıklayacak. Dolar kurunun 13,44 lira seviyelerinde seyrederken gözler Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun açıklayacağı faiz kararına çevrildi. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman, saat kaçta? Merkez Bankası Ocak ayı faiz kararı ne olur? q

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANIR?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararını bugün saat 14.00’de açıklanacak. 

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI NE OLUR?

Piyasada gözler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın faiz kararına çevrildi.

Hatırlanacağı gibi Merkez Bankası geçtiğimiz ay ki toplantıda faizleri 100 baz puan düşürüp politika faizini yüzde 15'ten 14'e indirmişti.

AA Finans'ın anketine katılan ekonomistlerin tamamı ise, TCMB'nin politika faizini yüzde 14 düzeyinde sabit bırakacağını tahmin ediyor.

Merkez Bankası

"ALINMIŞ KARARLARIN BİRİKİMLİ ETKİLERİ 2022'İN İLK ÇEYREĞİNDE YAKINDAN TAKİP EDİLECEK"

Merkez Bankası Aralık ayı faiz toplantısında "Alınmış olan kararların birikimli etkileri 2022 yılının ilk çeyreğinde yakından takip edilecek" açıklamasında bulunmuştu.

MERKEZ BANKASI BAE İLE SWAP ANLAŞMASI İMZALADI

Öte yandan Merkez Bankası, BAE ile yapılan mutabakatı açıkladı. Merkez'den yapılan duyuruya göre, swap anlaşmasının nominal büyüklüğü karşılıklı olarak 18 milyar BAE dirhemi ve 64 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

MERKEZ BANKASI DUYURDU: 3 YIL GEÇERLİ OLACAK

İki ülke arasında karşılıklı ticaretin geliştirilmesi yoluyla finansal iş birliğinin daha da güçlendirilmesi amacını taşıyan anlaşma 3 yıl geçerli olacak. BAE Merkez Bankası Başkanı Khaled Mohamed Balama ile TCMB Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu tarafından imzalanan anlaşma, karşılıklı mutabakatla uzatılabilecek..

KAVCIOĞLU: ANLAŞMA KARŞILIKLI TİCARETİN DERİNLEŞMESİ İÇİN KARARLILIĞI YANSITIYOR

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Bu anlaşma, iki ülke merkez bankasının ülkeleri arasındaki ekonomik ve mali ilişkilerin geliştirilmesi için yerel para birimleri üzerinden karşılıklı ticaretin derinleştirilmesine yönelik kararlılığını göstermektedir" açıklamasında bulundu.

BAE Merkez Bankası Başkanı Balama ise "Bu anlaşma her iki ülkenin finansal konularda, özellikle de iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlar alanında ikili iş birliğini artırma iradesinin bir göstergesidir." değerlendirmesini yaptı.

Etiketler merkez faiz karar
Yorumlar