2023 emekli ve memur maaşları için 3 aylık zam oranı belli oldu! İşte 5 tabloda tüm hesaplar

Son dakika haberi...Eylül ayı enflasyon verisi sonrası 3 aylık emekli ve memur zammı kesinleşti. TÜİK'in geri kalan aylardaki enflasyon rakamlarını duyurmasıyla milyonların geliri Ocak zammı ile artacak. Peki 3 aylık rakamlara göre emekli ve memur maaşları ne kadar oldu? İşte tablo tablo o hesaplar...

2023 emekli ve memur maaşları için 3 aylık zam oranı belli oldu! İşte 5 tabloda tüm hesaplar - Sayfa 1

Son dakika haberleri...Emekli ve memur Ocak zammı yılın ikinci yarısındaki enflasyon oranı ile belirlenecek. Öte yandan Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) enflasyon rakamlarını açıklamasıyla 3 aylık zam oranı ve maaş farkları kesinleşti.

OCAK ZAMMI İLE EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI YÜKSELECEK

Emekli ve memur Ocak zammı ile beraber Türkiye'de milyonlarca vatandaşın geliri yükselecek. Ocak 2023 zammı için belirleyeci olacak 3 aylık enflasyon verisi netleşti. Ekim, Kasım ve Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanması sonrası yeni emekli ve memur maaşları belli olacak.

2023 emekli ve memur maaşları için 3 aylık zam oranı belli oldu! İşte 5 tabloda tüm hesaplar - Sayfa 2

EK ZAMLAR GÜNDEMDE

Memur enflasyon farkı ve emekli maaş zammı direkt olarak enflasyon rakamlarıyla belirlenecekken, sosyal refah düzenlemesi adı altında ek zamlar masada bulunuyor.

2023 emekli ve memur maaşları için 3 aylık zam oranı belli oldu! İşte 5 tabloda tüm hesaplar - Sayfa 3

MAAŞLARA ENFLASYON ORANININ ALTINDA ARTIŞ YAPILMAYACAK

Türkiye'de milyonlarca emekli ve memurun maaş zamları enflasyona endeksli olarak hesaplanıyor. Böylece enflasyonun altında artış yapılmıyor.


2023 emekli ve memur maaşları için 3 aylık zam oranı belli oldu! İşte 5 tabloda tüm hesaplar - Sayfa 4

SK ve Bağ-Kur emeklileri her yıl 6 aylık enflasyon kadar iki kez artış görürken memur ve memur emeklileri de yine yılda iki kez toplu sözleşme zammını aşan enflasyon oranı kadar fark alıyor.