31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerine bir aydan az bir süre kala Milletvekilleri de seçim bölgelerinde belediye başkan adaylarıyla birlikte sahada. Genel seçimlerde gösterilen başarıyı yerel seçimlerde de sürdürmek isteyen Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi, gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını sürdürüyor. Seçim bölgesi Mersin’de göreve geldiği günden itibaren fark edilen bir sinerji yakalayan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Levent Uysal da yerel seçim çalışmaları için Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar il ve ilçe teşkilatlarıyla mahalle mahalle dolaşıp vatandaşların sesine kulak veriyor. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve Cumhur İttifakı’nın 13 ilçe belediye başkan adayları ile birlikte farklı farklı bölgeleri ve kesimleri ziyaret eden Uysal, 31 Mart yerel seçimlerinin Mersin için bir dönüm noktası olacağını her yerde vurguluyor.

Mersin Levent Uysal (1)

“MÜBAREK RAMAZAN AYINDA BİRLİĞİMİZİ PEKİŞTİRMELİYİZ

Ramazan ayının İslam alemine barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni eden Levent Uysal “Bolluğun, bereketin ve kardeşliğin daha da güçlendiği bu mübarek ayda paylaşmaya daha da özen gösterip birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz” dedi.

“HEDEFİMİZ ŞEFFAF BİR BELEDİYECİLİK HİZMETİ”

Mersin’in farklı bölgelerinde, farklı toplum kesimleriyle bir araya geldiklerini kaydeden MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal şunları söyledi: “Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi olarak yerel seçimlerde 3 ana tema ve 9 ilke belirledik. Hedefimiz milli ve manevi değerler çerçevesinde, ahlaki ilkeleri ön planda tutan şeffaf bir belediyecilik hizmetidir. Türk ve Türkiye yüzyılına yakışır işler yapmaya hazır adaylarımızla ve Cumhur İttifakı iş birliğiyle çalışıyoruz. 13 ilçede 100 binin üzerinde vatandaşımız, 1000’e yakın oda ve borsa, sivil toplum kuruluşu ve esnafımızla bir araya geldik. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Serdar Soydan, 31 Mart akşamı Mersin’in kaderini güzelliklerle, Mersin sevdasıyla değiştirecek.

Mersin Levent Uysal (4)

“SAHADA İÇTENLİK VE İNANMIŞLIK GÖRÜYORUZ”

Sahada gözlemledikleri en önemli noktalardan birisinin de Serdar Soydan ve 13 ilçe belediye başkan adayına gençlerin gösterdiği içtenlik ve inanmışlık olduğunu dile getiren Levent Uysal şöyle devam etti:  “Mersin’de ilk kez oy kullanacak genç kardeşlerimizin sayısı oldukça yüksek. Oy tercihlerini Cumhur İttifakı’ndan yana kullanacak olmaları bizim için ayrı bir gurur ve sorumluluk. Kısa vade içerisinde hayata geçirecek olacağımız projelerin büyük bir kısmı kadın, çocuk ve genç odaklı. Temelden gençlerimize kaliteli yaşam alanları sunulacak ki yaşadıkları ve büyüdükleri Mersin için zamanı geldiğinde onlarda hizmet etmeye talip olsunlar. Mersin’in en temel sorunu ise ulaşım. Serdar Başkanımız göreve geldiği ilk günden itibaren hızlı bir şekilde trafiği rahatlatacak projeleri hayata geçirecek. Neredeyse nüfus kadar araç sayısı olan Mersin’de trafiğin düzene girmesi için bizde devrede olacağız, genelden yerele hizmeti Mersin’e getireceğiz.”

Mersin Levent Uysal (6)

“TARSUS’TA 3 HİLAL YENİDEN DALGALANACAK”

Mersin’in Tarsus ilçesinin seçmen sayısı bakımından en yüksek ilçe olduğunu hatırlatan MHP Mersin Milletvekili Uysal, Tarsus’ta hizmete verilen 5 yıllık aranın ardından 1 Nisan sabahı itibariyle yeniden MHP’nin sancağının dalgalanacağını söyledi. Uysal “Doğduğum yer Tarsus ve medeniyetler beşiği diyebileceğimiz güzide bir kent. Cumhur İttifakı MHP Tarsus Belediye Başkan Adayımız Mahmut Tat, davamıza, partimize yıllarını vermiş gerçek bir belediyeci. Gezdiğimiz her caddede, mekanda büyük saygınlıkla karşılanan Mahmut Tat başkanımız işi çoktan bitirmiş, sadece 31 Mart akşamını bekliyor. Tarsus; bulunduğu coğrafi konumu, turizm potansiyeli, sanayisi, lojistik merkez üssü ve tarımı itibariyle her partinin talip olduğu bir belediye. 2019 seçimlerindeki hizmet durağanlığını Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak 2024’te telafi etmek istiyoruz. Devlet yatırımlarının da devam ettiği Tarsus’ta yeniden Cumhur İttifakı ve gerçek belediyecilik hizmete hazır” şeklinde konuştu.

Mersin Levent Uysal (5)

“GÖNÜL VE GÜVEN BELEDİYECİLİĞİ”

“Güçlü merkez, güçlü yerel yönetimler” anlayışıyla Mersin’i istenilen noktaya taşıma hedeflerinde olduklarını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Levent Uysal “Ülkemiz genelinde sağlanan istikrar yerelde de sürecek. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin yolunda ve hedeflerimiz doğrultusunda 31 Mart akşamı büyükşehir ve ilçe belediyelerimizde üç hilal sancağımızı dalgalandırarak ayırmadan, ayrışmadan, canla başla herkese göre gönül ve güven belediyeciliği ile hemşehrilerimize hizmet edeceğiz” sözlerine yer verdi.

“MERSİNİMİZ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Mersin’in sahip olduğu potansiyeller açısından merkezi ve yerel yönetim iş birliğinde projelerle yönetilmesi gereken bir şehir olduğunu kaydeden Levent Uysal “Sahip olduğu turizm potansiyeli, tarım sektöründeki liderliği, lojistik altyapısı, coğrafi avantajları ve sanayideki rekabet gücünü bir arada değerlendirerek Serdar Soydan Başkanımız ile aylar öncesinden bir dizi çalışmalar başlattık. Bu çalışmalarla Mersinimizi sosyal ve ekonomik açıdan çok daha ilerilere taşıyacağız. Özellikle oda ve borsalar ile sivil toplum kuruluşları ziyaretlerimizde aldığımız destekler bizi daha da güçlendiriyor, daha da heyecanlandırıyor. Mersinimiz için Canla Başla var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Mersin Levent Uysal (3)

“MERSİN’İN KAYBEDECEK BİR 5 YILI DAHA YOK”            

Mersin’in 13 ilçesini de ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Dr. Levent Uysal seçim çalışmalarını şöyle özetledi: “Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızla, esnaflarımızla buluşup belediye başkan adaylarımızla birlikte taleplerini dinliyoruz. Cumhur İttifakı ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde bulunan birçok belediyemiz var. Ancak bizim amacımız ilçelerimizin tamamını alıp Mersin Büyükşehir Belediyesini de kazanmak. Düzenlediğimiz açık hava toplantılarında Mersin’in kaybedecek bir 5 yılının daha olmadığını anlatıyoruz. Terörle iltisaklı olan bir siyasi partiyle ‘Kent Uzlaşısı’ adı altında ittifak yapan partiye oy vermemelerini istiyoruz. Büyükşehir Belediye bütçesinin kimlere nelere harcandığı, hizmet adı altında nerelere aktarıldığını Mersinli hemşehrilerimizin bilmesini istiyoruz. Ben bu seçimi Mersin için kritik bir dönüm noktası olarak görüyorum. Mersin artık Cumhur İttifakı Belediyeciliğiyle buluşmalı, Güvenli Mersin’in inşa edilmesi için tüm hemşehrilerimizden oylarını Serdar Soydan başkanımızdan yana kullanmalarını istiyoruz. Çünkü Mersin Bizim, Türkiye Hepimizin”.

ÖRNEK PROJELER

Mersin Büyükşehir Projeler: Raylı Sistem, Akıllı Kavşak Sistemleri, Genç Mersin Kültür, Sanat ve Yaşam Merkezi, Dijital Dershane, Mersin Lojistik Port, Afet Toplanma Merkezi

Çamlıyayla Projeler: Güneş Enerji Santrali, Namrun Sosyal Belediyecilik Kartı, Kültür Hanı

Tarsus Projeler: Lojistik Köyü, Turizm Merkezi, İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

Yenişehir Projeler: Sosyal Konut Projesi, Kent Seyir Terası, Küçük Sanayi Sitesi

Erdemli Projeler: Toplu Konut Projesi, Gıda ve Tarım Organize Sanayi Bölgesi, Lamos Çayı Rafting Tesisi

Silifke Projeler: Tarihi Silifke Evleri Restorasyonu, Kongre Merkezi, Spor Kompleksi

Aydıncık Projeler: Sahil Düzenleme Projeleri, Yeni Devlet Hastanesi, Küçük Sanayi Sitesi

Bozyazı Projeler: Sini Çayı Projesi, Gençlik Merkezi, Kapalı Spor Salonu

Toroslar Projeler: Toplu Konut Projesi, İhtisas Sanayikent, Belediye Yeni Hizmet Binası

Mut Projeler: Tarım Anonim Şirketi, Gençlik Merkezi, Hal Kompleksi

Gülnar Projeler: Gülnar Köprüsü, Gülnar Kültür ve Sanat Merkezi, Büyükeceli Yolu

Anamur Projeler: Kompost ve Geri Kazanım Tesisi, Anamur Bisiklet Yolu, Köprülü Kavşaklar Projesi

Akdeniz Projeler: Yeni İmar Planı, Çamlıbel Su Sporları Merkezi, Mersin Limanı Genişleme Alanı

Mezitli Projeler: Atatürk Korusu ve Müzesi, Kentsel Dönüşüm Projesi, Meyve Suyu Fabrikası

Hazırlayan: Bahadır Çoban

Editör: Haber Merkezi