3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? İşte cevabı

3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? KPDK'dan ne çıkacak? İşte o detaylar...

3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? İşte cevabı - Sayfa 1

3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? Polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri için düşünülen 3.600 ek göstergenin bütün kamu çalışanlarına uygulanmasını isteyen memurlar, böylelikle çok sayıda kişinin emekli olacağını, yeni istihdam alanı açılacağını ifade ediyor.

1 9
3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? İşte cevabı - Sayfa 2

Milyonlarca çalışan, asgari ücreti beklerken, memurların gözü de seçim vaatlerinden biri olan 3.600 ek göstergeye kilitlendi. Memurların problem ve taleplerinin masaya yatırılacağı Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), yılın son toplantısını önümüzdeki günlerde yapacak.

2 9
3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? İşte cevabı - Sayfa 3

Erdoğan'ın seçim vaadiydi

Memur sendikalarıyla hükümet temsilcilerinin katılacağı toplantıda ele alınması gereken çok sayıda konu bulunuyor. Bunların başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim vaatleri arasında yer alan 3.600 ek gösterge geliyor. 

3 9
3.600 ek gösterge bütün kamu çalışanlarına mı uygulanacak? İşte cevabı - Sayfa 4

Tüm çalışanlar göstergelerinin 800 puan artırılmasını istiyor

Memurlar, polis, hemşire, öğretmen ve din görevlilerinin maaşlarında artışı gündeme getirecek olan 3.600 ek göstergenin, tüm memurları kapsamasını, bunun mümkün olmaması hâlinde de en azından tüm çalışanların göstergelerinin 800 puan artırılması talebinde bulunuyor. Memurlar, göstergelerin yükseltilmesiyle çok sayıda kişinin emekli olacağını, bu sayede yeni çalışanlar için istihdam alanı açılacağını savunuyor.

4 9