Geçen yaz Manchester United'dan Juventus'a transfer olan Paul Pogba'nın İtalya serüveni, Dopingle Mücadele Kurulu'nun yaptığı test sonuçlarıyla karanlık bir döneme girdi.

Bir buçuk sezondur sürekli sakatlıklarla mücadele eden Fransız futbol yıldızının, Juventus-Udinese maçının ardından verdiği numunenin pozitif çıkmasıyla lisansı askıya alınmıştı. Sonrasında B numunesinin de pozitif çıkmasıyla birlikte Dopingle Mücadele Savcılığı devreye girdi.

Savcılık, Pogba'ya dört yıl futboldan men cezası talep ediyor. Bu durum, tecrübeli oyuncunun kariyeri için ciddi bir tehdit oluşturuyor. Fransız yıldız, yasaklı maddeyi istemeden kullandığını ispatlayarak cezasını azaltmayı amaçlıyor ve Juventus'un desteğiyle süreci atlatmaya çalışıyor.

Juventus'un, Pogba ile 2026 yılına kadar devam eden sözleşmesi bulunuyor. Ancak futbolcunun yaşadığı sakatlıklar nedeniyle forma giydiği maç sayısı oldukça sınırlı kaldı. Fransa Milli Takımı ile kazandığı dünya şampiyonluğuna rağmen, Pogba'nın kariyeri, doping suçlamaları nedeniyle büyük bir belirsizlikle karşı karşıya.

Editör: Ferhat Erdemir