5 bin lira hibe kimlere verilecek? 5 bin lira hibe desteği kafelere, kahvehane verilecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Kabine Toplantısı ardından son dakika hibe açıklaması geldi. Pandemiden etkilenen esnaflar ve zanaatkarlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 bin TL hibe desteği verileceğini açıkladı. Hibe desteği kimlere, hangi esnaflara verilecek detayları belli oldu. 5 bin lira hibe desteği ödemeleri bugün başladı.

Google Haberlere Abone ol
5 bin lira hibe kimlere verilecek? 5 bin lira hibe desteği kafelere, kahvehane verilecek mi?
25.05.2021 11:00

Kabine toplantısında milyonlarca vatandaşı ve esnafı ilgilendiren son dakika kararları açıklandı. 5 bin TL hibe desteği verilecek esnaf gurupları ve zanaatkarlar belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan geniş kapsamlı 5 bin TL hibe desteği detaylarını açıkladı. Hibe desteği kimler alacak sorusu cevap buldu. Kahvehane, kafe vb. birçok esnaf sahibi 5 bin TL hibe desteği alacak. İşte detaylar...

5000 TL DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5 bin lira hibe desteği verilecek esnaflar listesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "235 bin esnafa 5 bin TL hibe desteği verilecek. İlk grup esnafımıza bir kere olmak üzere, 5 bin TL hibe verilecek. Bu grupta kahvehane, kafe, çay bahçesi, düğün salonları, kantinler, kırtasiyeler, hamam yer alıyor. En zorunu inşallah geride bıraktık. Bir süre daha dikkatli gitmek mecburiyetindeyiz. Sağlık çalışanlarımıza, emniyet, jandarma, vefa gruplarımıza ve görev alan herkese teşekkür ediyorum. Salgının üstesinden ancak hep birlikte hareket edersek gelebiliriz." dedi.

5 bin tl hibe kime verilecek

3000 TL HİBE MÜJDESİ

Destek vereceğimiz ikinci grupta ise bakım, onarım, seyyar satıcılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, bakırcılar, ayakkabılar, tuhafiyeciler, kurs işletmecileri yer almaktadır. Bu gruba daha önceki destek ödemelerinden yararlanan, lokantalar, terziler dahildir. Bu gruptaki vatandaşlarımıza bir defaya mahsus 3 bin lira hibe ödemesi vereceğiz.

 

Yorumlar