Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, 5 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "KISKAÇ-5" operasyonunda 27 FETÖ şüphelisi yakalandı.

OPERASYON DETAYLARI

  • İzmir, Aydın ve Bursa'da yapılan operasyonlarda, FETÖ üyesi veya yöneticisi oldukları belirlenen, ByLock kullandıkları tespit edilen ve haklarında aranma kararı bulunan 20 şüpheli gözaltına alındı.
  • Ankara ve Denizli'de gerçekleştirilen operasyonlarda ise, arama kararı bulunan FETÖ mensuplarının saklandığı Gaybubet evlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 şüpheli yakalandı.

TOPLAMDA 27 GÖZALTI

Türkiye genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 27 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sırasında yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyale el konuldu.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'DAN TEBRİK 

Operasyonları gerçekleştiren polisleri tebrik eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Milli irademize darbe yapmaya kalkışan FETÖ'cü hainlerin peşlerini bırakmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz" dedi.

Editör: Ferhat Erdemir