MHP'li Feti Yıldız'dan "Atalay" kararına sert tepki: Anayasa Mahkemesi, Anayasaya bağlı kalmama tavrını  sürdürüyor MHP'li Feti Yıldız'dan "Atalay" kararına sert tepki: Anayasa Mahkemesi, Anayasaya bağlı kalmama tavrını  sürdürüyor

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde yaşanan 5,2 büyüklüğündeki depremde vatandaşlar panikle kendilerini sokağa attı. 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinin yol dönümünün yaklaştığı bugünlerde o süreçte depremzedeler için yaptıkları çalışmaları İHA’ya anlatan Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İhsan Çolak ve çalışanlar da 5,2’lik depreme röportaj esnasında yakalandılar. Yaşanan panik kameralara yansırken, sonrasında başkan ve çalışanlar bina dışına çıktı.

BAZI EVLERİN DIŞ CEPHELERİ AYRIŞTI

Çevre illerde hissedilen depremde kent merkezinde bulunan bazı apartmanların dış ceplerinde ayrışmalar ile sıva dökülmeleri meydana geldi.

D I Ş

Fuzuli Caddesi'nde bulunan üç katlı bir binanın dış cephesinde kopan parçalar, çevrede korku yarattı. Olayın ihbar edilmesi üzerine bölgeye gelen ekipler, çalışma başlattı. Tehlikeli durum arz eden beton parçalar, ekipler tarafından güvenli bir şekilde kaldırılırken, çevre esnafı büyük korku yaşadıklarını söyledi.

Kaynak: İHA