Cumhur İttifakı düzenli, disiplinli, intizamlı, uyumlu, inançlı, kararlı bir şekilde hem Türkiye’yi yönetiyor hem de 2023 seçimlerine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Bunun karşısında muhalefet ise perişan bir durumdadır. Ne adayları belli, ne aralarında bir birlik, beraberlik var. Sürekli bir kaos, sürekli bir belirsizlik, sürekli tartışmalar, sürekli bir ayak oyunu 6+HDP masasının gündemidir. Hele bir de CHP-İP arasındaki güç kavgası var ki tam evlere şenlik…

CHP-HDP-İP ittifakının en küçük partisi İP, “Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş kendi seçtirdiğimiz belediye başkanları” gibi bir anlayışla CHP’nin içine her türlü fitneyi yaymış durumdadır. CHP-İP arasındaki soğuk savaş, güç ve menfaat kavgaları devam ederken, Cumhur İttifakı’nın ilerleyişi bunların ve bunları destekleyenlerin moralini bozmaktadır.

Cumhur İttifakı’nın mitingleri, toplantıları büyük kalabalıklara hitap ederken, 6+HDP masası daha cumhurbaşkanı adayı belirleme bunalımı yaşamaktadır. Bu bunalım sürdükçe de kendi içlerinde psikolojilerinin bozulduğuna dair emareler görünmektedir.

AK Parti hükümeti ve Cumhur İttifakı milletin sorunlarına bir bir çözüm bulurken, âdeta “Erken kalkan yol alır” misali bir hayli yol katetmiştir.

En son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" şeklinde açıkladığı EYT kararı milyonlarca kişi ve onların ailesini sevince boğmuştur.

Alım gücünü artıracak asgari ücrete yapılan yüzde 54,66 oranındaki zam ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından "İhtiyaç olursa geçen seneki gibi ara zam yapılabilir" şeklinde yapılan açıklama…

Üretime başlayan TOGG’un yakın bir zamanda satışa sunulacak olması…

Karadeniz’de ilk sondajın başlamasının ardından geçen 2 yıllık sürede, toplam rezervin 710 milyar metreküpe yükselmesi ve bunun da halka olumlu yansıyacağının duyurulması…

Milli sanayi ve teknoloji üretimlerinde dışa bağımlılığın bitirilmesi ve durumun yabancı devletler tarafından dikkat ve ilgiyle takip edilmesi…
Milli konularda kararlı duruş, terörle mücadeledeki başarı, Türk dünyasıyla yoğunlaştırılan kardeşlik bağları, Suriye ile terörle mücadele ve sığınmacılar konusunu çözecek ilk resmi adımların atılması…
Ekonomik, sosyal, kültürel, teknoloji alanında atılan birçok adım 2023 seçimlerinin seyrini şimdiden belirlemiş durumdadır.
Yaklaşık 2 milyon 250 bin vatandaşımızın emekli olma hakkına EYT kapsamında kavuşması zaten bu seyri belirlemede büyük etken olacaktır.
6+HDP masasının artık bu hıza yetişmesi mümkün değildir.
Zaten 6+HDP masasının bu saatten sonra adaylarını açıklasalar bile belini doğrultması imkânsızdır.
Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu saatten sonra adaylıktan vazgeçmesi mümkün görünmediği için 6+HDP masasında elbette birtakım kırılmalar yaşanacaktır. Çünkü İP açıkça Kemal Kılıçdaroğlu’na cephe almış ve bunu seçmenine de yansıtmıştır.
6+HDP masası bu saatten sonra kimi aday gösterirse göstersin, inanın artık bir hükmü kalmamıştır. Bu saatten sonra adayları artık prosedür adayı olacaktır.
Zaten CHP-İP arasındaki kavga inanın cumhurbaşkanlığı adaylığından ziyade milletvekili çıkarma sayısı için tribünlere oynamaya çabalarıdır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun başına Meral Akşener bela olduğu gibi, Koray Aydın belası da Meral Akşener’in başına gelmek için yola çıkmak üzeredir. Siyasi tabiat kendini böylece dengeleyecektir.