75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması ön değerlendirmesi sonuçlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğünce düzenlenen 75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması’nın ön değerlendirmesi sonuçlandı.

Google Haberlere Abone ol
75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması ön değerlendirmesi sonuçlandı
27.10.2021 15:40

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından görsel sanatlar alanında eser veren sanatçıları desteklemek ve sanat dünyasına yeni eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışma bu yıl “İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı” temasıyla hazırlandı.

Akademisyenler ve Bakanlık yetkililerinden oluşan Seçici Kurul, yarışmaya katılan eserleri değerlendirdi ve her kategori için 20 eser olmak üzere toplam 80 eser seçildi. Ön değerlendirmede seçilen eserler içerisinden daha sonra fiziki ortamda yapılacak değerlendirme neticesinde nihai sonuç belirlenecek, başarı ödülleri ve sergileme alan eserler bu değerlendirme sonucunda Bakanlık tarafından duyurulacak.

Ön değerlendirmede eseri seçilen katılımcıların, başarı ve sergileme ödüllerinin nihai olarak belirlenebilmesi için eserlerini 1-10 Kasım 2021 tarihleri arasında Ankara Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerekiyor. Bu tarih aralığında eserini teslim etmeyen katılımcılar yarışma dışı kalacak.

Yarışmanın sonucu, sergi açılışı ve ödül töreni ile ilgili duyuru, ilerleyen tarihlerde, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın web sayfalarından yapılacak.

75. Devlet Resim ve Heykel Yarışması ile ilgili detaylı bilgiye ve ön değerlendirme sonucu seçilen eser listesine “http://güzelsanatlar.ktb.gov.tr” adresinde ulaşılabilir.

Yorumlar