'Ankara-Kahramankazan Yolu ve Veterinerlik, Bitik, İmrendi Kavşakları' töreninde konuşan Altınok, “Ankara’da yapılacak çok iş var. Sayın Bakanımızla konuştuk Ankara’yı. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda. Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda” dedi.  Hizmetlere tam gaz devam edildiğini belirten Altınok, “Ankara’da hizmetler hükümetimiz tarafından yapılmaya devam ediyor. Hiçbir siyasi hesap, engelleme olmadan hizmetlerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Ankara’da trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan kavşak açılışında Turgut Altınok’a MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, AK Parti İl Başkanı Hakan Han Özcan, Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz ve AK Parti Ankara Milletvekilleri de eşlik etti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile birlikte, 'Ankara-Kahramankazan Yolu ve Veterinerlik, Bitik, İmrendi Kavşakları' açılış törenine katılan Cumhur İttifakı ABB Adayı Turgut Altınok, “Yol medeniyet demektir. Yol hayat demektir, su gibi. Yol aynı zamanda can demektir. Ankara'mızdan Kızılcahamam, batıya giden bu yolumuzun viyadükleri Kazan'ımıza, Ankara’mıza ve bu yoldan seyahat edecek herkese hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR SİYASİ HESAP, ENGELLEME YOK”

Hükümet tarafından yoğun bir çabayla hizmetlerin sürdürüldüğünü açıklayan Altınok, “Yol medeniyet demektir. Yol hayat demektir, su gibi. Yol aynı zamanda can demektir. Ankara'mızdan Kızılcahamam, batıya giden bu yolumuzun viyadükleri Kazan'ımıza, Ankara’mıza ve bu yoldan seyahat edecek herkese hayırlı olsun. Ankara’da hizmetler hükümetimiz tarafından devam ediyor. Hiçbir siyasi hesap ya da engelleme olmadan 'burada farklı bir belediye başkanı var, hadi bunu yapmayalım' değil, tam aksine Ankaralı hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştıracak, ulaşımını kolaylaştıracak hizmetleri hükumetimiz yapmaya devam ediyor. Tabii Ankara’da yapılacak çok iş var. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda. Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda. Yani, İstanbul yolunu hükümetimiz rahatlattı. Kahramankazan’ı rahatlattı. Saray’ı rahatlattı. Tabii bir taraftan burası da Ankara'mızın hızlı gelişen yatırım bölgesi, sanayi bölgesi” şeklinde konuştu.

8. Yargı Paketi'nin ilk 14 maddesi kabul edildi 8. Yargı Paketi'nin ilk 14 maddesi kabul edildi

“TRAFİKTE GEÇEN ZAMAN KISALDI”

Yeni yapacakları organize sanayi bölgesinin Ankara ekonomisine büyük katkı sunacağını belirten Altınok, “Ankara’da yapılacak çok iş var. Sayın Bakanımızla konuştuk Ankara’yı. Ciddi bir trafik problemi var Ankara’mızda. Ciddi bir ulaşım problemi var Ankara’mızda. Yani İstanbul yolunu hükümetimiz rahatlattı. Kazanı rahatlattı, Saray’ı rahatlattı. Tabii bir taraftan burası da Ankara’mızın hızlı gelişen yatırım bölgesi, sanayi bölgesi inşallah yeni yapacağımız organize sanayi bölgesi projeleriyle başkentimizin ekonomisine ciddi katkı sağlanacak. Bu katkılar sağlanırken yol önemli tabii ki, ulaşım önemli. Bu yol trafikte zamanı azalttı, zamanı kısalttı. Bir taraftan boşa giden akaryakıtı azalttı. Hem yeşil çevre ve temiz bir hava için bu yatırımlar bu projeler çok önemli. Bu muhteşem eserin Ankara’mıza kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımıza, emekçi kardeşlerimize, işçi kardeşlerimize, mühendislerimize teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

Editör: Bilge Güler