ABD- Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerinde bulunan Rainbow Köprüsü'nde bir araçta patlama meydana geldi.

KÖPRÜDEN GEÇEN ARAÇTA PATLAMA MEYDANA GELDİ
ABD- Kanada sınırındaki Niagara Nehri üzerindeki Rainbow Köprüsü'nden ABD'ye geçiş yapan bir araçta patlama yaşandı. Bölgede patlama sonrası küçük çaplı yangın çıktı. Patlamada araçtaki 2 kişi yaşamını yitirdi, 1 sınır devriyesi memuru da yaralandı. Olay yerine gelen ekipler, patlamanın nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Olay nedeniyle ABD- Kanada arasındaki geçişler de durduruldu.

İki tonluk uydu bugün Dünya'ya düşecek İki tonluk uydu bugün Dünya'ya düşecek

NEW YORK VALİSİ BÖLGEYE GİDİYOR
New York Valisi Kathy Hochul bölgeye gidiyor.Hochul patlamayı doğrulayarak, "Kolluk kuvvetleri ve acil müdahale ekipleriyle görüşmek üzere Buffalo'ya gidiyorum ve daha fazla bilgi edindiğimde New Yorkluları bilgilendireceğim" dedi.

FBI: PATLAMA TERÖR SALDIRISI GİRİŞİMİ
ABD basınının isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberlerde, FBI'ın söz konusu patlamayı "terör saldırısı" girişimi olarak ele aldığı aktarılarak, patlama nedeniyle ABD- Kanada arasındaki 4 köprüde geçişlerin durdurulduğu belirtildi.

"ARAÇ YÜKSEK HIZLA KÖPRÜDEN GEÇİŞ YAPMIŞ"
Üst düzey bir ABD yetkilisi basına yaptığı açıklamada, aracın yüksek hızla seyrettiğini ve köprüden geçiş yaptığı sırada bir elektrik direğine çarptığını aktararak, patlamanın kazanın ardından meydana geldiğini ifade etti. Patlamanın nedeni henüz bilinmiyor.

BAŞKAN BIDEN'A BİLGİ VERİLDİ
Patlamayla ilgili olarak ABD Başkanı Joe Biden'a bilgi verildiği bildirildi.

DÜNYACA ÜNLÜ KÖPRÜ
Patlamanın meydana geldiği köprü, Kanada'nın Ontario kenti ile ABD'nin New York kentini birbirine bağlıyor. Köprü ayrıca dünyaca ünlü Niagara Şelalesi'nin bulunduğu bölgede yer alıyor.

abd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_9764_mabd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_6303_mabd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_8481_mabd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_5252_mabd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_4627_mabd-kanada-sinirinda-yer-alan-rainbow-koprusu-nde-16557907_2658_m