ABD'de festivale saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki yemek festivaline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonrasında yapılan incelemelerde biri şüpheli en az 4 kişinin hayatını kaybettiği 12 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Google Haberlere Abone ol
ABD'de festivale saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
29.07.2019 09:25

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki yemek festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre bir şüpheli dahil en az 4 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI VAR

Konu ile ilgili olarak ABD medyasında yer alan habere göre Kaliforniya'nın kuzeyinde her yaz yapılan Gilroy Sarımsak Festivaline silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından yetkililer tarafından söz konusu saldırıda ilk belirlemelere göre en az 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 12 kişinin de yaralandığı belirlendi.

Olay yerine polis ve ambulanslar sevk edildiği, yaralıların çevredeki hastanelere kaldırıldığı, saldırganın henüz yakalanamadığı belirtildi. Ayrıca ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe duyuluyor.

Konu hakkında ABD Başkanı Trump tarafından bir açıklama yapıldı.

Trump açıklamalarında güvenlik güçlerinin Gilroy'da saldırının gerçekleştiği bölgede olduğunu belirterek saldırganın henüz yakalanamadığını ve bölgedeki herkesin dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar