Abdurrahim Albayrak kimdir? Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın sağlık durumu

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak ve eşi Şükran Albayrak'ın corona virüs testinin pozitif çıktığı haberinin alınmasının ardından, Abdurrahim Albayrak’ın sağlık durumu merak ediliyor. Peki, Abdurrahim Albayrak kimdir? turkgun.com olarak Galatasaray 2. Başkanı’nın sağlık durumu hakkındaki gelişmeleri bir araya getirdik…

Abdurrahim Albayrak kimdir? Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın sağlık durumu
23.03.2020 13:18

Geçen hafta koronavirüs şüphesiyle Yeşilköy’deki özel bir hastaneye kaldırılan Abdurrahim Albayrak’ın test sonuçlarının pozitif geldiği açıklandı. Haberin medyada geniş yankı bulmasının ardınan pek çok vatandaş Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın sağlık durumu hakkında araştırma yapıyor. Peki, Abdurrahim Albayrak kimdir? İşte ayrıntılar…

GALATASARAY 2. BAŞKANI ABDURRAHİM ALBAYRAK’IN SAĞLIK DURUMU

Dünya çapında pandemi olarak kabul edilen corona virüs, ülkemizde de görülmeye başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki Corona virüsü vaka sayısı 1236'ya ölü sayısı ise 30'a yükseldiğini açıkladı. Yeni vakalardan birinin de Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak olduğu öğrenildi. Konu ile ilgili gelen resmi açıklama ise şu şekilde:

"İkinci Başkanımız Sn. Abdurrahim Albayrak'ın bir süredir devam eden şikâyetleri üzerine yapılan kontrollerinde koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkmıştır. İkinci Başkanımız ve aynı teşhisle tedavisine başlanan değerli eşi Şükran Albayrak’ın tedavilerinin 6. gününde genel sağlık durumları olumlu seyretmektedir. Albayrak Ailesi'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletirken her ikisinin de en kısa sürede sağlıklarına kavuşarak aramıza döneceklerine olan inancımızın tam olduğunu belirtmek isteriz."

ABDURRAHİM ALBAYRAK KİMDİR?

Galatasaray SK 2. Başkanı Türk iş adamı ve spor yöneticisi Abdurrahim Albayrak, 1954 yılında Rize'de dünyaya geldi.

Almanya'ya ilk gidenlerden olan babası onu yanında götürmedi. Abdurrahim Albayrak'ın abası birkaç yıl sonra Türkiye'ye döndü ve bir dükkân açtı, ancak işler iyi gitmeyince Almanya'ya tekrar geri dönmek zorunda kaldı. Giderken yanında oğlunu da götürdü.
Almanya'nın Frankfurt kentinde babasının yanında inşaatlarda çalıştı. Daha sonra askerliğini yapmak için tekrar Türkiye'ye döndü. Askerliği bitince Almanya'da biriktirdiği parayla bir minibüs aldı ve memleketi Rize'de minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. Daha sonra akrabalarının baskısıyla İstanbul'a taşındı. İstanbul'da, Habibler Köyü'ne yerleşti ve Edirnekapı-Habibler hattında minibüs şöförlüğü yapmaya başladı. İşleri iyi gitti ve zaman içinde babasının gönderdiği parayla ikinci minibüsünü aldı. Daha sonra üçüncü, dördüncü derken birden o hattaki en fazla minibüse sahip kişi unvanını kazandı. Daha sonra bu minibüs filosu Altur Turizm şirketinin temelini oluşturdu. Halihazırda 15000 araçlık bir filonun sahibidir.

Abdurrahim Albayrak Spor yöneticiliği

9047 nolu Galatasaray Spor Kulübü üyesi oldu. İlk defa Mehmet Cansun'un başkanlığındaki Galatasaray SK yönetim kurulunda Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yaptı. Kısa sürede camianın ve taraftarın sevdiği isim haline geldi. Özellikle maç esnasındaki aşırı ve heyecanı dikkat çekti. 2011-2013 yılları arası Ünal Aysal'ın başkanlığındaki yönetim kurulunda görev yaptı. 2013 yılında Ali Dürüst, Refik Arkan ve Adnan Öztürk gibi isimlerle Aysal'ın yeni yönetim listesinde yer almayan Albayrak, 2014 yılında Duygun Yarsuvat başkanlığındaki yönetim kuruluna tekrar seçildi. Albayrak yeni yönetim ile birlikte "Başkan yardımcılığı" görevini üstlendi. 2 Haziran 2015'te görevinden istifa etti.[4] 21 Ocak 2018'de yapılan Galatasaray Olağanüstü Genelkurulu'nda dışarıdan Mustafa Cengiz yönetimini desteklemiş ve Cengiz'in seçilmesiyle Sportif AŞ Başkan Vekili olmuştur.[5] 26 Mayıs 2018'de yapılan Galatasaray Olağan Genelkurulu'nda yeniden başkanlığa seçilen Mustafa Cengiz'in listesinde yönetime gelmiş ve Galatasaray SK 2. Başkanlığı'na getirilmiştir.

Galatasaray SK yönetiminde bulunduğu 6 farklı sezonun hepsinde Galatasaray sezonu şampiyon olarak tamamlamıştır.

 

 

Yorumlar