Gazli

1. Şekerli Gazlı İçecekler

Diyet gazlı içeceklerin çoğu zaman şeker içermediği ancak yine de "vücuda zararlı kimyasallar" içerebileceğini ve hatta iltihaplanma ile birlikte erken kırışmaya neden olabileceği açıklanıyor. Bu içecek, fosfor, potasyum ve kafein gibi kimyasallar kemiklerdeki mineralleri silerek vücuttaki hücrelere zarar verebilir.

Şişelenmiş Kahve

2. İşlenmiş Şişelenmiş Kahveler

Birçoğumuzun güne başlamak için kahveye ihtiyacı vardır, ancak cildiniz için seçebileceğiniz en kötü tür işlenmiş, şişelenmiş ve bol miktarda şeker içeren kahvedir.

Şişelenmiş kahveler veya lattelerde genellikle cildinizin nemini kaybeden katkı maddeleri bulunur ve bu daha hızlı kırışıklıklar, ince çizgiler ve koyu lekeler anlamına gelebilir. 

Enerji Içecek

3. Enerji İçecekleri

Enerji içeceklerinin bu cildi nemlendirmek yerine kurutabiliyor. Bunları sık sık içmek çökük bir görünüme neden olabilir ve sonuç olarak göz altlarının daha koyulaşması ve daha ince çizgiler anlamına gelir.

Meyve Suyu

4. Meyve Suları

Her ne kadar soda ve diğer gazlı içecekler kadar meşhur olmasa da, meyve suyu yine de oldukça şekerli olabilir ve vücudunuzun kollajen ve elastin üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Daha sağlıklı ve daha zarif bir yaşlanma sürecini desteklemek için uzmanlar, canınız tatlı bir şey çektiğinde meyve suyuna ulaşmak yerine, suyunuzu çilek veya narenciye gibi taze meyvelerle doldurmanızı öneriyor.

Buzlu Çay

5. Buzlu Çay
Çoğumuzun yaz aylarında yudumladığı bir diğer popüler soğuk içecek ise buzlu çaydır. Bunlar çok şekerli ve aşırı tatlandırılmış olabilir. Buzlu çayda bulunan şekerlerle ilgili olarak "Aşırı rafine şeker tüketimi, Gelişmiş Glikasyon Son Ürünlerin (AGE'ler) oluşmasıyla ciltteki kollajen ve elastin proteinlerinde içsel hasara neden olabileceği uzmanlar tarafından açıklanıyor.

Kaynak: SHE FINDS