İP’ten ayrılıp ZP’yi kuran Ümit Özdağ, eski genel başkanı Meral Akşener’in bir helikoptere atlayıp Kandil’e gitme fikrini kendisine açtığını, terörist başları Duran Kalkan ve Cemil Bayık’a “Ulan siz ne istiyorsunuz anlatın bakalım” diye sormayı düşündüğünü açıklamıştı.

Helikoptere atlayıp terörist mağarasına gitmek…

Ve onlara “Ne istiyorsunuz anlatın bakalım” diye sormak…

Her akıl sahibinin tenezzül edeceği işler değildir.

TSK’nın bulduğu yerde ebedi özgürlüğüne kavuşturacağı iki caniyle bir mağarada buluşmayı istemenin bir siyasi parti liderinin beyninde yer edinmesi gülünecek değil ağlanacak bir vaziyettir.

PKK’nın tüm dünyanın bildiği varoluş amaçlarını bir de Kandil mağaralarının yankılı ortamında dinlemekle ne değişecek?

Bir an için Meral Abla’nın helikoptere atlayıp teröristlerin izbe mağarasına gittiğini varsayalım.

Siirt’te “Burası Kürdistan” diyen bölücü dil sahibine, “Sen burayı Kürdistan diye tarif edebilirsin” şeklinde cevap veren birisi Türkiye’den toprak talep eden terörist başlarına “Türkiye’yi istediğiniz yerinden bölebilirsiniz” cevabından başka ne cevap verebilecek?

Beyninde böyle buram buram PKK açılımı tüten bir Meral Akşener, iktidarın tüm partilerle (ve HDP’yle) çerçevesi belli bir anayasa değişikliği görüşmesi yapmasını “Açılımcılar kumpanyası yeniden seyircisiyle buluşuyor” cümleleriyle eleştirmişti.

2015’ten bu yana 36 bin teröristi etkisiz hale getiren bir siyasi iradeyi, sözde yeni bir açılım süreci başlatmakla eleştirip PKK’nın dağ kadrosuyla mağarada buluşma hayalleri kurmak neyin nesi?

Aklımıza birçok yakıştırma cümlesi geliyor ama yazının üslubunu muhafaza etme adına takdiri okuyucuya bırakalım…

İP Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde yapılan İP’in Diyarbakır İl Kongresi’nde de PKK’ya açılım sinyalleri göndermeye devam ederek “Mesele silahlara veda, kan dökmeye de tövbe etmekse biz varız” ifadelerini kullandı.

PKK terörü sıfır noktasına doğru indirilirken TSK’nın vatan savunan silahlarını elinden alacak yani…

Partisinin kuruluş döneminde teröristbaşı Öcalan’ın “eşit vatandaşlık” tabirini parti programına sokturan Meral Akşener’di…

Kürt açılımına “Biz onu güneydoğu sorunu olarak ele aldık” diye takla attıran Meral Akşener’di…

HDP’yi Kürt siyasi hareketinin temsilcisi ilan eden Meral Akşener’di…

Almanya’nın Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakanı Michael Roth’a “Güneydoğu’daki vatandaşlarımız için de İYİ Parti umut oldu. Halk, Kürt sorununu bizim çözeceğimize samimiyetle inanıyor.” sözlerini kullanan Meral Akşener’di…

“HDP, AK Parti ve MHP tarafından şeytanlaştırıldı” diyen Meral Akşener’di…

Partisinin grup başkanvekiline “HDP meşrudur” şeklinde açıklama yaptıran Meral Akşener’di…

Vah ki vatansever olduğunu zannederek bunların peşinden sürüklenenlere.

Nasıl bir ihanetin paydaşı yapıldıklarını hala anlayamıyorlar mı?