Adalet Bakanı Gül'den itiraz açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "İtirazları karara bağlayacak olan YSK'dır81 ilde nöbetçi noter dönemi başladı. Bakan Gül yeni dönem ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Gül açıklamasında “Türkiye’de milletin iradesi oy çuvallarına yansımıştır. Tüm süreçler siyasi partilerin hepsinin . YSK bu işin patronudur. İdarenin herhangi bir dahli olmaz Kimin iradesi yansıdıysa A partisi B partisi değil vatandaşın iradesi her şeyin üstündedir" dedi.

Adalet Bakanı Gül'den itiraz açıklaması
07.04.2019 14:01

81 ilde nöbetçi noter dönemi başladı. Bakan Gül yeni dönem ile ilgili açıklamalar yaptı.  Bakan Gül açıklamasında “Türkiye’de milletin iradesi oy çuvallarına yansımıştır. Tüm süreçler siyasi partilerin hepsinin huzurunda gerçekleşiyor. Bu konuda karar verecek olan YSK’dır. İdarenin herhangi bir dahli olmaz. İtirazları karara bağlayacak olan YSK'dır” dedi.

İşte Bakan Gül’ün açıklamalarından satır başları:

Hukuk artık hafta sonu tatile çıkmayacak. Noterlerimize ve tüm vatandaşlarımıza yeni dönemin hayırlı olmasını diliyorum.

Türkiye’de milletin iradesi oy çuvallarına yansımıştır herkesin saygı göstermesi gereken bir iradedir. Tüm süreçler siyasi partilerin hepsinin huzurunda gerçekleşiyor. YSK bu işin patronudur.

Millet yetkisini kullanmıştır. Bu konuda karar verecek olan YSK’dır. İdarenin herhangi bir dahli olmaz. İtirazları karara bağlayacak olan YSK'dır. Vatandaşın iradesi her şeyin üzerindedir.

Yorumlar