Adalet Bakanı Gül'den Kadir Şeker davasıyla ilgili açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Özgür Duran’ı (32) sevgilisi Ayşe D.’yi (35) döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in davasıyla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Gül, "Hakim ve savcılar da sizin bizim gibi bir insan. Onların da vicdanı var, onlarda da bir kalp var. Deliller çerçevesinde bu soruşturmayı tamamlayacaklar" dedi.

Adalet Bakanı Gül'den Kadir Şeker davasıyla ilgili açıklama
12.02.2020 11:18

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Konya'da Özgür Duran’ı sevgilisi Ayşe D.’yi döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Gül'ün açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Şu anda kimse Kadir suçludur diyemez ama ortada bir ceset var. Olay bir meşru müdafaa mıdır, bir haksiz tahrik midir ya da farklı bir durum mu vardır; bunların hepsi soruşturma aşamasından sonra ortaya çıkacak.

Şu da bir gerçek, hakim ve savcılar da sizin bizim gibi bir insan. Onların da vicdanı var, onlarda da bir kalp var. Deliller çerçevesinde bu soruşturmayı tamamlayacaklar. Hepimize düşen soruşturmanın sonucunu beklemektir. Bir kişi tutuklu olunca suçlu olduğu anlamı çıkmaz. Tutukluluk süreci bir tedbirdir.

Yorumlar