Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi, iptal mi? Adalet Bakanlığı sınavları hakkında duyuru geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 17 günlük tam kapanma kararını açıklamasının ardından gözler Adalet Bakanlığı sınavlarına çevrildi. Adalet Bakanlığı, yazılı ve sözlü sınavlari ile ilgili beklenen açıklama geldi. Adalet Bakanlığı sınavlarına için bakanlıktan yapılan açıklamada, ertelenme duyurusu yapıldı.

Google Haberlere Abone ol
Adalet Bakanlığı sınavları ertelendi mi, iptal mi? Adalet Bakanlığı sınavları hakkında duyuru geldi
28.04.2021 15:10

Adalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavları hakkında son dakika açıklaması yaptı. Diğer birçok sınavların ertelendiği açıklandı. Tam da kapanma günlerine denk gelen Adalet Bakanlığı sınavları bu sebeple ertelendi. İşte detaylar...

ADALET BAKANLIĞI SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Adalet Bakanlığı, 30 Nisan 2021 ile 17 Mayıs 2021 arasındaki yazılı ve sözlü sınavların ileri bir tarihe ertelendiğini bildirdi. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan sınav açıklamasına göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Covid-19 salgını kapsamında alınan kararlar ve bu kararlar doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelge içeriği dikkate alınarak daha önce ilan edilen ve 30 Nisan 2021- 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak olan; hakim ve savcı adaylığı mülakatları, icra müdür ve müdür yardımcılığı mülakatları, bakanlığımız taşra teşkilatı görevde yükselme ve unvan değişikliği sözlü sınavları, bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile ceza ve infaz kurumları sürekli işçi ve sözleşmeli personel alımına ilişkin boy- kilo ölçümü, uygulamalı veya sözlü sınavları, ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni sınav tarihleri ilgili Adalet Komisyonları ve Bakanlığımızca daha sonra duyurulacaktır" denildi.

Adalet bakanlığı sınavları ertelendi mi

MEB SINAVLARI ERTELEMİŞTİ

Yüz yüze eğitimle ilgili yeni alınan kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anaokulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar