ADALETİNİZ BATSIN

Irak’ın kuzeyinde şehit verdiğimiz 12 askerimiz gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehitlerimizin arkasında bıraktığı mesajlar ise tüm Türkiye’nin yüreğini dağladı. Al bayrağa sarılı tabutlar, “şehitler ölmez, vatan bölünmez” cümleleriyle omuzlandı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’de partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasını terörle mücadeleye ayırdı. Bölücülere cesaret verenlere sert sözlerle yüklendi ve HDP’nin ve devamı olan partilerin kapatılmasını sürüncemede bırakan Anayasa Mahkemesi’ni “adaletiniz batsın” sözleriyle hedef aldı. “TBMM’de terörist istemiyoruz” diyen MHP Lideri Bahçeli yapılması gereken önerileri sıraladı. Bölücülerin tezlerine destek veren CHP’nin ise DEM kadar milli güvenlik sorunu haline geldiğini belirtti.

Kara cübbeli iş birlikçiler

Partisinin 2023 yılı son grup toplantısında konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarının kapatılma davasını karara bağlamayan AYM üyelerine sert tepki gösterdi. “Vatanımız kundaklanıyor, ülkemiz dinamitleniyor” diyen MHP Lideri Bahçeli, “Analarının bakmaya kıyamadığı, geceleri üşümesin diye üzerlerini örttüğü gencecik fidanlarımız şehit ediliyor, düşman ülkeler itleri yallamış üzerimize kışkırtıyor, ey mahkeme üyeleri siz daha ne yapıyorsunuz? Neyle avunuyorsunuz? Şayet buna adalet diyorsanız, batsın sizin adaletiniz” ifadelerini kullandı. 129 bin 140 dosya içinden Mahkûm Can Atalay dosyasını seçip acilen hak ihlali kararı veren AYM’nin kara cübbeli işbirlikçilerinin aynı özeni HDP’nin kapatılma davasında göstermemesini eleştiren MHP Lideri Bahçeli, AYM Başkanına da sert tepki gösterdi ve “Uzaktan kumandalı yargı da, yargıç da olmaz diyen Bay Zühtü, senin kumandan, senin ipin kimin elindedir?” dedi. 

Dört öneri sundu

Türkiye Büyük Millet Meclisi bölücülerin aklanma ve meydan okuma yeri olmadığını söyleyen MHP Lideri çağrıda bulundu ve dört öneri sıraladı. 57 DEM milletvekilinin maaşının ve ödenecek Hazine yardımının kesilerek terörle mücadeleye ve şehit ailelerine aktarılmasını istedi. İkinci önerisinde ise dokunulmazlık dosyalarının acilen karara bağlanmasını talep etti. Üçüncü önerisinde de AYM’nin ya yeniden yapılandırılması ya da kapatılmasını dile getirdi. Son önerisinde ise kürsü dokunulmazlığının tekrardan ele alınması gerektiğini ifade etti.

Yayı gerilmiş ok gibiyiz

Hiçbir haine ve işbirlikçiye Türkiye’nin milli şerefini çiğnettirmeyeceklerini ifade eden MHP Lideri Bahçeli, millete tepeden bakan keyfi demokrasi ve tufeyli özgürlük sevdalısı meyhane solcularını da uyardı. Bahçeli, “Boğaz’ın iki yakasına konuşlanmış villalarından kerpiçli evlerden çıkan kahramanları küçük gören kokuşmuşluğun son sürümleri, dinimizi diyanetimizi istismar eden bir avuç insanlık müsveddeleri, siz nereye hizmet ediyorsunuz, kim ya da kimlerin nam ve hesabına milli varlığımıza nefret saçıyorsunuz? Herkes dikkat etsin, bugünkü kurşun gibi ağır ortamda yayı gerilmiş ok gibiyiz, kınından çekilmeyi bekleyen keskin bıçak gibiyiz” ifadelerini kullandı.

Dişimizi sıkıyoruz

Türkiye ne zaman başını kaldırsa, bir adım öne çıksa anında musibetlerle karşılaştığını söyleyen MHP Lideri Bahçeli, “niyet ve hedeflerin farkındayız” dedi. “Gözümüzün içine baka baka ihanetin fermanını okuyorlar” ifadelerini kullandı ve “Dişimizi sıkıyoruz, ya sabır diyoruz, herhangi bir çılgınlığa, herhangi bir taşkın müdahaleye tevessül etmeyelim istiyoruz” diye konuştu. Operasyonun arkasındaki odaklara ve hedeflerine dikkat çeken MHP Lideri Bahçeli, “Tetiği çeken PKK’lı teröristtir; ancak silahı temin eden, mermiyi veren, hedefi gösteren, eylem zamanını belirleyen, taktik ve stratejik hedefleri tayin eden güçler de terörü ve terörizmi himaye eden alçaklardır. Bu operasyonda CHP’nin DEM’lenmesi amaçlanmıştır” dedi.

CHP’ye bildiri tepkisi

“Gazi Meclis’te yer alan hiçbir parti, Türkiye’nin ve Türk milletinin karşı karşıya olduğu bir tehdit veya tehlikeye sessiz ve tepkisiz kalamaz. Kalırsa muarız cepheye fiilen katılmıştır” sözleriyle CHP’nin tavrını eleştiren MHP Lideri Bahçeli, hiçbir parti grubunun devasa bir terör sorunu karşısında “ama, ancak, bir bakalım, bir araştıralım, bilgi alalım” bahanelerine sığınma hakkının olmadığını belirtti. TBMM’de hazırlanan ortak metne imza atmayan CHP’ye “Bu metnin neresini beğenmedi? Niçin telaşa kapıldı, DEM’in siyasi kolonu olmayı nasıl hazmetti?” sorularıyla tepki gösterdi. “Bugünkü CHP, DEM kadar milli güvenlik tehdididir” dedi.

Bedelini misliyle ödetiriz

Kahraman asker ve polislerimizin sonuna kadar arkasında olduklarını söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Milli Savunma Bakanına parmak sallayanların hesabını sorar, bedelini misliyle ödetiriz” dedi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’i, “Ya aklını başına alacak ya da biz onun aklını başına getireceğiz” sözleriyle tehdidini değerlendiren MHP Lideri, “Emperyalizmin özelleştirdiği bu şahısta akıl olsa zaten böyle konuşmaz, konuşamazdı” ifadelerini kullandı.