CHP’nin açılımı Cumhuriyet Halk Partisi değil mi?

Adı buram buram halk kokuyor.  “Cumhur” kökeninde halk var, ayrıca başlı başına “Halk” var!

Gel gör ki adı “Halk” olsa da bu partinin artık “Halk” ile bir alakası yoktur. CHP artık halkın milli ve manevi değerlerine savaş açmış, bu halkın duygu ve düşüncelerden kopmuş şer yuvasına dönmüştür.

Milli ve manevi değerlere bakış açısında halktan öyle kopuk hale gelmişlerdir ki, Atatürk’ün kurduğu parti bugün aldığı her nefeste terör örgütü PKK’nın unsurlarıyla anılmaktadır.

Şu rezalete bakar mısınız?

Şehit cenazesinden hemen sonra koştura koştura PKK’nın siyasi uzantısına ziyarete giden ve orada “CHP Eşbaşkanı” diye alaya alınan Özgür Özel, Irak’ın kuzeyinde 12 vatan evladını şehit vermemizden sonra, Türk milletini tehdit eden ve öldürülen PKK'lı teröristlerin adını teker teker sayıp "Biz onların sesi soluğu olmaya devam edeceğiz" diyen PKK tasmalısı DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan’ı CHP Genel Merkezi’nde ağırladı. Bu partiden bu halka, bu millete ne hayır gelir ki?

Bu hale düşmüş CHP’nin Türk milletine ve bu halka, ihanetten, milli ve manevi değerlere düşmanlıktan ve halka tepeden bakmaktan başka vereceği ne olabilir ki?

“Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak hâlimiz yok” diyen CHP zihniyetinin bir kere siyasi psikolojisi tımarhaneliktir. Onlar, bu psikolojiyle halkın yaşamını tehdit edecek kaos ve kriz dışında ne üretebilirler ki?

CHP’nin kongresinde arkasına teneke bağlanarak CHP’nin başından gönderilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’ün mirasına verdiği zararı tüm dünya bir araya gelse veremezdi. CHP’yi bu rezil hale getiren o olmuştur. Özgür Özel’de ondan aldığı elle birlikte aynı çizgiyi yürütecektir.

CHP milletle, halkla birlikte siyaset yapmıyor. Aksine millete ve halka rağmen siyaset yapıyor. Çünkü bir gün hayırda yoklar, hep durdukları çizgi şer şer şer…

CHP’nin yöneticilerinin Türk milletinin düşmanlarıyla hareket ettiği yetmiyor gibi, şimdi de toplumun en güzide mensuplarını küçük gören açıklamalar yapıyorlar.

Aynı zamanda Başöğretmen sıfatı olan Atatürk, Türk öğretmenlerine "Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır…" ve "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır." şeklinde hak ettikleri anlamlı sözler kullanırken, Atatürk’ün miras bıraktığı CHP’de milletvekilliği yapan Murat Emir ise ABB için adı geçen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’u eleştirerek stüdyodakilere "Mesleğini biliyor musunuz Kazan Belediye Başkanının? Öğretmen…" şeklindeki küçümseyici tavrı CHP’nin içler acısı haline bir örnek daha olmuştur. Öğretmenlerimizi küçümseyen şu alaycı dile bakar mısınız? Tam da “yeni yahut yenilenmiş CHP’ye” yakışan bir tavır değil mi?

Ah Kemal Kılıçdaroğlu ah, senin inan yatacak yerin yok!

CHP’yi bu hale sen getirdin.

O da öğretmenleri ''Hala bu hükümetin peşinden giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın ben ona öğretmen demem" diyerek siyasi tasnife tabi tutmuştu. Kendinden olmayanın öğretmenliğini kabul etmeyen bir zihniyet, gördüğünüz gibi öğretmenlik mesleğini sanki uyuşturucu kaçakçısı gibi tarif edebiliyor. Kendisi de doktor ve hukukçu gibi şerefli bir meslek sahibi olan CHP’de milletvekili olan Murat Emir gibiler için kendilerinden olmayan her meslek sahibi yok sayılmalı ve küçük görülmelidir. Kemal Kılıçdaroğlu, 13 yıllık Genel Başkanlık döneminde CHP’ye bu zihniyeti yerleştirdi.

Bu CHP asla iflah olmaz artık. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kurtulup, Özgür Özel’in eline düşen, Ekrem İmamoğlu’nun da “Eşbaşkanlık” rolünü oynadığı bu partiden bir beklentisi olan Türk milletinin düşmanları olan yahut akli dengesini kaybetmiş kişilerdir.

Mevcut CHP bizi böyle ayrı ayrı uğraştırarak yorma zahmetinden kurtarıp PKK’nın DEM’liğine toptan katılsa olmaz mı? Öğretmenlerimizi şehit edenlerin siyasi uzantılarıyla, öğretmenlerimizi küçümseyenlerin birlikteliği kendilerine yakışan olacaktır.

Hz. Ali “Halkı küçümseyen, kendisi küçümsenir.” demiş… CHP’nin göreceği muamele sadece bu olmalıdır.