Adnan Oktar davasında karar! 1000 yılı aşan...

Gelen son dakika haberine göre, 78'i tutuklu 236 sanığın yargılandığı davada Adnan Oktar'a bin yılı aşan hapis cezası verildi.

Google Haberlere Abone ol
Adnan Oktar davasında karar! 1000 yılı aşan...
11.01.2021 13:20

Son dakika haberine göre, Adnan Oktar organize suç örgütüne yönelik açılan 78’i tutuklu 236 sanıklı davada mahkeme kararını açıkladı.Mahkeme örgüt lideri Adnan Oktar’ı “örgüt kurma ve yönetmek”, “çocuğun cinsel istismarı”, “çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma” ve “tehdit” gibi suçlardan bin 74 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklu sanık Adnan Oktar, birden fazla suçtan 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında bulunan binada görülen duruşmaya, tutuklu sanık Adnan Oktarın da aralarında bulunduğu çok sayıda tutuklu ve tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada taraf avukatları ve müştekiler de yer aldı.

EL SALLADILAR

Tutuklu sanıklar duruşma salonuna getirilirken, tutuksuz sanıklar ve izleyiciler el salladı. Tutuklu sanık Adnan Oktar da el sallayarak karşılık verdi. Jandarma ekipleri duruşma salonu içerisinde ve dışında yoğun güvenlik önlemi aldı. Duruşma sanıklara son sözlerinin sorulmasıyla başladı. Sanıklar, son sözlerinde beraatlerini talep etti.

OKTARA 1075 YIL HAPİS

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanık Adnan Oktarın Suç işlemek amacıyla suç örgütü kurma", "Askeri casusluk", "FETÖ üyesi olmamakla birlikte FETÖye yardım", "Birden fazla çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "Birden fazla kişiye karşı nitelikli cinsel istismar","Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma", "Eziyet" ve "Kişisel verilerin kaydedilmesi" gibi birçok suçtan toplam 1075 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Mahkeme başkanının kararı okumasıyla duruşma devam ediyor.

Yorumlar