AFAD başkanı Yunus Sezer kimdir, nerelidir? Yunus Sezer kaç yaşında?

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla üç yeni atama kararı yayımlandı. Bu kararlardan birisi AFAD başkanlığına Yunus Sezer'in getirilmesi oldu. Bu gelişmenin ardından AFAD yeni başkanı Yunus Sezer hakkında detaylar merak ediliyor. Yeni AFAD Başkanı Yunus Sezer kimdir, kaç yaşında? AFAD Başkanı Yunus Sezer nerelidir?

Google Haberlere Abone ol
AFAD başkanı Yunus Sezer kimdir, nerelidir? Yunus Sezer kaç yaşında?
11.09.2021 13:18

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de üç yeni atama kararı yayımlandı. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, AFAD başkanı olarak atandı. AFAD yeni başkanı Yunus Sezer hakkında detaylar merak ediliyor. AFAD başkanı Yunus Sezer kimdir, kaç yaşında? Yunus Sezer nerelidir? İşte yeni AFAD başkanı hakkında detaylar...

YUNUS SEZER KİMDİR?

İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum Atatürk İlköğretim ve Atatürk Lisesinde tamamlayan Sezer, 2000 yılında Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Evli ve 3 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilen Sezer, 2001'de kaymakam adayı olarak mesleğe başladı ve sırasıyla Edirne Lalapaşa Kaymakam Vekilliği, İzmir Beydağ Kaymakam Vekilliği, İngiltere'de yurt dışı stajı, Giresun Alucra Kaymakamlığı, Sivas Altınyayla Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı, bakan danışmanlığı, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı yaptı. Sezer, 26 Ekim 2018'de Kırıkkale Valiliğine atanmıştı.

Yunus Sezer

YUNUS SEZER MESLEKİ KARİYERİ

2001 yılında Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. Daha sonra sırasıyla:
Lalapaşa (Edirne) Kaymakam Vekilliği,
Beydağ (İzmir) Kaymakam Vekilliği,
İngiltere’de yurtdışı stajı,
Alucra (Giresun) Kaymakamlığı,
Altınyayla (Sivas) Kaymakamlığı,
Siirt Vali Yardımcılığı,
Silvan (Diyarbakır) Kaymakamlığı,
Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı,
Bakan Danışmanlığı,
İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı, görevlerinde bulunmuştur.
26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile de Kırıkkale Valiliği görevine atanmıştır.

Yorumlar