AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Fatih Mehmet Kocaispir olarak kesinleşti. Aynı zamanda Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Kocaispir, Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olarak seçimlere katılacak.

FATİH MEHMET KOCAİSPİR KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Fatih Mehmet Kocaispir, 1975 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimine memleketinde başlayan Kocaispir, Kadirli İmam-Hatip Lisesi'ni 1993 yılında başarıyla tamamladı. Daha sonra eğitimine Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde devam etti ve 1998 yılında hukuk alanında dereceyle mezun oldu.

Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans yaparak akademik kariyerine bir adım attı. Hukuki bilgisini daha da derinleştiren Kocaispir, avukatlık stajını başarıyla tamamladıktan sonra 2000 yılından bu yana Adana Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı: Tercihler nasıl yapılacak? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı: Tercihler nasıl yapılacak?

Kocaispir evli ve 3 çocuk babasıdır.

Editör: Elif Bilir