Akdeniz'de şiddetli deprem: Ege yine sallandı

AFAD Akdeniz'de saat 18.38'de 25 kilometre derinlikte 5,4 büyüklüğünde Marmaris açıklarında deprem meydana geldiğini duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Akdeniz'de şiddetli deprem: Ege yine sallandı
28.01.2020 18:56

Akdeniz'de 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Akdeniz olarak saptadığı deprem 25 kilometre derinlikte oldu.

Akdeniz'de Richter ölçeğine göre 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı’nın merkez üssünü Akdeniz olarak saptadığı deprem, saat 18.38’de meydana geldi. Yerin 25 kilometre derinliğinde olan deprem, Yunanistan ve Muğla'yı etkiledi.

 

 

AFAD ve Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü Akdeniz'de Muğla'nın Marmaris ilçesi açıklarında 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Akdeniz'de Yunanistan Dodecanese'nin 68,54 kilometre, Marmaris ilçesinin ise 142,11 kilometre açıklarında saat 18.38'de 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Deprem, yerin yaklaşık 25 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

İlk gelen bilgilere göre deprem sonrası herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı. 

Yorumlar