Seçimden sonra başka konular ön plana çıktığı ve araya Ramazan Bayramı girdiği için değerlendiremediğim bir konu kalmıştı. O konuda Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun’un bilinçaltını ekranlardan kustuğu konuşmasıydı.

Bilinçaltına ne olduğunu ne olmak istediğini anlatırsan o olursun” demişler ya… Muharrem Coşkun’da ne olduğunu ne olmak istediğini bilinçaltına bildirmiş, bilinçaltı da onu MHP ve Atatürk düşmanı olarak yönetmektedir.

Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun televizyon konuşmasında MHP ile ilgili şu hadsiz, çapsız, vizyonsuz, irin kokan şu değerlendirmede bulunmuş:

“MHP ile ittifak mutlaka gözden geçirilmeli, ben MHP ile ittifakın özellikle ittifaklar sürecinden sonra AK Parti’ye zarar verdiğini düşünüyorum, söylemini değiştirdiğini, Kürtlerle arasına mesafe koymasına yol açtığını düşünüyorum, İslamcılarla arasını açtığını düşünüyorum ve MHP’nin söyleminin hem AK Parti’yi Kemalizme-ulusalcılığı kaydırdığını, AK Parti’yi domine ettiğini bunun da geldiğimiz sonuçta Doğu ve Güneydoğu’da AK Parti’nin hemen hemen bütün illerde oyu düşmüş durumda bunların iyi okumamız gerekiyor.”

Şu cümlelerin hangi birini düzelteceğimizi şaşırdık.

MHP düşmanlığı yapmak uğruna akıl, mantık ölçülerini bir kenara bırakmış… Sanki MHP sadece bu yerel seçimden önce AK Parti ile bir ittifak kurdu ve ortaya böyle bir sonuç çıktı.

Cumhur ittifakı, 2017 referandumunu kazanan olmadı mı?

Cumhur ittifakı, 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde kazanan olmadı mı?

Cumhur ittifakı, 2019 Yerel Seçimlerinde büyük oranda kazanan olmadı mı?

Cumhur ittifakı, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanan olmadı mı?

MHP ile ittifak bu kadar seçimde zarar vermedi de 2024 Yerel seçimlerinde mi verdi? Bu söylediğine kendin de inanıyorsan zaten senin yerin medya yöneticiliği, televizyon ekranları değil, tımarhanedir.

Muharrem Coşkun, MHP’nin hangi gün bir Kürt kökenli vatandaşımıza düşmanlığını gördün, MHP’nin hangi gün İslam hakkında bir olumsuz eylem ve söylemini gördün?

MHP’nin Kürt kökenli vatandaşlarımızı bağrına basıp, terör örgütü PKK ve siyasi uzantılarına taviz vermemesi mi senin rahatsız ediyor?

MHP’nin Ayasofya, Gazze olsun, Başörtüsü, Kur’an Kursları olsun hangi konuda İslam’ın ölçülerine aykırı eylem ve söylem içinde olduğunu gördün?

2018 seçimleri sonrası değerlendirme yapan Yalçın Doğan isimli MHP düşmanı yazar bile “Güvenlik güçlerinin tamamı MHP’ye oy vermiş olsa bile, bu ancak yüzde 10 oranına denk düşüyor. Yani, güvenlik güçlerinin sayısındaki artış MHP’deki oy artışını açıklamaya yetmiyor.

Olayın bir başka ilginç boyutu AKP oylarıyla bağlantılı.

Bu illerin tamamında AKP oyları da artıyor.

MHP artıyor, AKP artıyor, HDP geriliyor. CHP ise, denklem dışında kalmaya devam ediyor.

          Asıl şaşkınlık, MHP güneydoğuda oylarını nasıl arttırdı? Kürt politikasında en katı, en milliyetçi söylem MHP’den geliyor ve fakat bölgede MHP oyları artıyor! Kürt Sorununa akılcı ve çözüm arayan CHP’nin oylarında böyle artış yok, MHP’de var!” cümlelerini kurmuştu. MHP düşmanları bile bu cümleleri kurarken, sen neyin kafasındasın?

Başka nedenlerde elbette sayılabilir ama bu seçimlerde ana belirleyici etken vatandaşımızın yaşamını olumsuz etkileyen ekonomik sıkıntılar olmuştur. Bu sosyal-ekonomik gerekçeleri MHP ile yapılan Cumhur ittifakına bağlamak ciddi bir psikolojik sıkıntıyı işaret eder.

Akit TV Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun’un zekâ düzeyi aynı televizyon programında şunları bile üretmiştir: Ankara’da açılan kulenin adı neydi, Atatürk Cumhuriyet Kulesi AK Parti açıyor. AK Partililer Cumhuriyet Halk partililerden daha çok Atatürk demeye başladılar, daha çok Kemalizmi kutsamalar daha çok Anıtkabir ziyareti yapmaya başladılar. Zannettiler ki biz CHP’nin bile terk ettiği, onlara bile faydası olmayan şeylere sarılırsak bize şifa olacak. Yani CHP bile onları artık taşımak istemiyor, Atatürk resmini görünür yerde göstermek istemiyor, utanıyor neredeyse, sen dört elle Atatürk’e sarılmaya çalışıyorsun.

AK Parti Atatürk dediği için oy kaybetmiş…

AK Parti adına konuşan-yazan senin gibi sözde tarihçilerin, yazarların, yorumcuların, trollerin Atatürk düşmanlığı yapmasından oy kaybedilmiş olmasın Muharrem? CHP’nin Atatürk’e olan düşmanlıklarını da sizin gibilerin Atatürk’e olan saldırılarını örtüyor olmasın?

“CHP, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla iş birliği yapmaktan Atatürk’ü unuttu” demek yerine, “CHP bile Atatürk’ten utanıyor” diyor. Atatürk’ü utanılacak biri gibi gösteriyor? Zekâ seviyesi işte bu kadar…

Bu gibi zihniyetlere söylenecek o kadar çok söz var ama inanın yorulmaya değmez.

Türkiye’de ve dünyada Cumhur ittifakına düşman kim varsa bilin ki, Türk milleti üzerinde hesap yapanlardır. Türkiye’nin varlığını, birliğini ve geleceğini düşünen hiç kimsenin Cumhur ittifakından rahatsız olması mümkün değildir.

Dikkat ediyor musunuz, seçim sonrası hem içeriden hem dışarıdan birçok kişi Cumhur ittifakını bozmak için söylemlere başladı. Çünkü Türkiye üzerinde hesap yapanların önündeki en büyük engel Cumhur ittifakıdır.