ALES ne zaman yapılacak? 2021 ALES'e girecekler yasaklardan muaf mı? 

Binlerce insanın gireceği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı'nın (ALES) ne zaman yapılacağı belli oldu. Vatandaşlar ise 17 gün sürecek kapanmaya dek gelen ALES'e gireceklerin sokağa çıkma yasağından muaf olup ollmadığını merak ediyor. 

Google Haberlere Abone ol
ALES ne zaman yapılacak? 2021 ALES'e girecekler yasaklardan muaf mı? 
30.04.2021 21:32

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), çok sayıda adayın gireceği 2021 ALES'in ne zaman olacağını açıkladı. Tam kapanma ile birlikte ALES'e gireceklerin yasaklardan muaf tutulması gündemdeydi.

ALES, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) sınav takviminde ilan edildiği gibi 2 Mayıs Pazar günü yapılacak.

ALES NE ZAMAN YAPILACAK?

Adaylar ve sınav görevlileri, sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

Sınava girecek adaylar, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı 'Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi' kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

ADAYLAR VE SINAV GÖREVLİLERİNE MUAFİYET

Adaylar, yanlarında eş, kardeş, anne veya babalarından birinin refakatinde sınav merkezlerine gidebilecek. Adaylar, sokak kısıtlaması kapsamındaki denetim noktalarında sınava giriş belgelerini ibraz etmek zorunda.

Ayrıca sınav görevlileri de görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla kısıtlamadan muaf olacak.

ales2021

ALES SAAT KAÇTA?

Pazar günü uygulanacak ALES saat 10.15'te başlayacak. Adayların 15 dakika önce saat 10.00'da sınav binalarında olmaları gerekiyor.

Sınavın sonuçları, ÖSYM takvimine göre 27 Mayıs tarihinde erişime açılacak.

Yorumlar