Ali Koç'tan çarpıcı itiraf: Şu formanın içine beni koyun, daha fazla puan toplardık

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, FB TV'de canlı yayınlanan programda kulübün gündemine ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Ali Koç'tan çarpıcı itiraf: Şu formanın içine beni koyun, daha fazla puan toplardık
16.01.2019 22:37

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, FB TV'de canlı yayınlanan programda kulübün gündemine ilişkin açıklamalarda bulunuyor.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, FB TV'de canlı yayınlanan programda sarı-lacivertli camiaya sesleniyor. Ali Koç'un, taraftarların merak ettiği sorulara, futbol ve diğer branşlardaki gelişmelere, mali disiplinin sağlanması için yapılan çalışmalara tüm şeffaflığı ile yanıt vermesi bekleniyor.

Ali Koç'un açıklamaları şöyle:

"Transferlerimizi ilk olarak Youtube'dan açıklayabiliriz"

"Öncelikle tüm Türkiye'nin ve Fenerbahçe'nin yeni yılını kutlarım. Fenerbahçeliler, lütfen Youtube kanalımıza yüklenin. Sosyal medyada değerimiz arttıkça, marka değerimiz de artacaktır. Belki de ileride transferlerimizi ilk olarak Youtube'dan açıklayabiliriz."

"Gözümdeki rahatsızlık nedeniyle programımızda bir günlük gecikme oldu. Özür dilerim. Halk arasında arpacık dediğimiz rahatsızlık. Göreve geldikten sonra hemen harekete geçerek finansal, sportif ve kurumsal olarak camianın röntgenini çektik. Burası müthiş bir dinamiği olan yer. Bu yapıyı kavramak bizim için şarttı. Bazıları 'Zaten biliyordunuz' diyor ama dışarıdan bilmek başka bir şey, içeriden ne olup bittiğini görmek başka bir şey."

Şike kumpası davası...

"Şike kumpası davasının her aşamasını yakından takip ediyoruz. Yargıtay'da bekleyen dava süreci çok uzadı. Bu kadar uzamasına gerek var mıydı bilemiyorum. 7'den 70'e bütün Fenerbahçeliler 3 Temmuz konusunda, bize yapılanlar konusunda aynı düşüncede. Bu işin bu kadar uzamasına anlam vermekte zorlanıyorum. Bundan fazla da söyleyebileceğimiz bir şey yok, hukuka güvenmek zorundayız."

"Fitne, fesat ve iftira ne yazık ki ülkemizde bir yaşam tarzı haline geldi. Birileri yalan söylüyor, doğruyu ispat edene kadar canınız çıkıyor. Alper Pirşen'in anlatmak istediği 'Bu dava usülden bozulursa üzülmeyin. Bu sadece süreci uzatır. Bizim için esas kısmı önemli.' idi."

"Futbolda başarısız olduk diyebiliriz"

"Gemiyi yürütebilmek ve yükümlülükleri yerine getirebilmek için ciddi bir mali kaynak yarattık. Taraftarımız da çok destek oldu. İlk 7 ayda ihtiyacımız olan kaynakları yaratma konusunda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Zaman zaman hatalarımız olmuş olabilir ama biz hatasından dönmeyi de bilen insanlarız. Futbolda başarısız olduk diyebiliriz."

"Phillip Cocu tam aradığımız hocaydı. Ama ülke şartlarına alışamadı. Yeteri kadar zaman verdik kendisine. Puan tablosunda konumumuz kabul edilebilir gibi değildi ve ülke şartlarına uyamadı. Göreceksiniz ki gelecekte Cocu önemli bir kariyer yapacak, başarılı olacaktır."

"Ersun Hoca'yı iyi ki getirmişiz"

"Temmuz ayında başka bir konu hakkında Barcelona başkanı ile görüşürken Cocu seçiminden dolayı tebrik etti beni. 'Tanıyor musunuz?' dedim, 'Bizim listemizdeydi ama şimdiki hocamızı seçtik' demişti. Ersun Hoca'yı niye getirdik, nasıl getirdik, bu konuda da eleştiriliyoruz ama iyi ki getirmişiz. Çok kısa bir zamanda takıma çok iyi bir hava geldi. İkinci yarıda Fenerbahçe'ye yakışan oyun anlayışına sahip olup istediğimiz sonuçları alacağımıza inanıyorum."

"Ersun Yanal'dan sonra herkesin bildiği sevgili Volkan Ballı'yı idari menajerlik görevine getirdik. Bununla da yetinmedik, yönetim kurulumuzdan Selahattin Baki'yi bu işlerle ilgilenmesi için atadık. Kendisi Sheffield United'da ciddi görevler almış birisidir. Bu görevlendirmelerle birlikte Damien Comolli'nin de yükü hafiflemiş oldu. Samandıra yönetiminde bu değişikliklerle birlikte yükler paylaşılmış oldu. Comolli'nin yetkilerinin alınması gibi bir şey söz konusu değildir."

"Fenerbahçe'de futbolun patronu sportif direktördür. Bugün sportif direktör Damien Comolli olduğu için de patron odur. Ama Comolli'nin tek işi A takım değil, altyapı, akademi ve tesislerle de ilgilenerek geleceği inşa etmektir. Comolli'ye teknik direktör ve takıma müdahale etmemesi nedeniyle kızdığım da oldu. O da her zaman bundan bir adım geride olmayı tercih etmişti. Zaten Ersun hocanın orada olmasıyla birlikte böyle bir şeye ihtiyaç da kalmadı."

"Taraftarlarımız bombalar bekliyorlar. Biz bu akşam sadece ipuçları verebileceğiz."

Yorumlar