YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ferasetli davranarak Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir felaketten kendini korudu. Allah göstermesin Kemal Kılıçdaroğlu ya Cumhurbaşkanı olsaydı, Türkiye’nin ne meselesi varsa bin katına çıkacağı konusunda sağduyulu herkes, hemfikirdi. Terör, ekonomi, emperyalizm işbirlikçiliği, liyakatsizlik, kaos, kriz, provakasyon Türkiye’nin ön yüzü haline gelecekti. Sırf CHP ve ittifak ortakları arasında yaşanan ayak oyunlarına bakmanız bile size yeterince kanaat verecektir.

Aslında bunlara Cumhurbaşkanlığı makamını verip olacaklara bakmaya gerek yok. Yerel iktidarı verdiniz. Yeterince kanaat sahibi olmadınız mı?

En başta İstanbul ve Ankara olmak üzere CHP’nin elindeki Büyükşehir Belediye Başkanlıklarına bakın. Hele İstanbul hele İstanbul. Tam bir felaket, tam bir facia.

Geldiği günden beri “Ben 16 milyon İstanbullunun başkanım” diyen ama 16 İstanbullu’ya faydası olmamış Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz gün iki gezi afişini gördüm. Zaten biliyorsunuz gezmek onun işi… İstanbul’dan çok Türkiye’nin başka illerinde bulunma rekoru da ondadır. Ekrem İmamoğlu, Tunceli ve Elazığ ziyaretlerinde bulunacakmış. İstanbul halkının bu kadar meselesi var ama o hala siyasi hesapları için gezme peşinde. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi aday olabilmek adına, sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Cumhurbaşkanı yardımcısı” olma tezgâhına ayak uydurup gezdi. Şimdi de CHP Genel Başkanı olma hayali adına yine İstanbul’u terk ederek gezilerine başlıyor.

16 milyonluk İstanbul’u böyle bir adama teslim etmenin acı faturasını gördün değil mi İstanbullu? Bunlara bir beldenin dahi teslim edilmeyeceğini anladın değil mi Türkiye? Türkiye’nin yönetimi bunlara verilseydi neler yaşayacağını idrak ettin değil mi Türk milleti?

Ekrem İmamoğlu önümüzdeki yerel seçimlerde bir daha İBB Başkanı olarak seçilemeyeceğini adı gibi biliyor. O yüzden kaçış rampası olarak CHP Genel Başkanlığını görüyor. Tek hedefi artık CHP Genel Başkanlığı koltuğudur. Kemal Kılıçdaroğlu onun için “Oğlum, evladım” diyordu. Oğlunun çevirdiği dolapları görünce şimdi Mustafa Sarıgül’ü yeni evlat edindi. Onun düzenlediği programlarla imajını düzeltmeye çalışıyor. Erzincan’daki manzarada böyle olmuştur. Ekrem İmamoğlu’nun evlatlığı tutmadı. Şansını Mustafa Sarıgül ile deneyecek. Kemal Kılıçdaroğlu o kadar zorda ki, kendini bu girdaptan çıkaracak herkesi evlatlık edinmeye hazır.

Hain evlat konumuna düşen Ekrem İmamoğlu, mesaj verircesine Tunceli’den gezi başlatması da dikkat çekmektedir.

CHP’deki ayak oyunları yıllardır bitmez, tükenmez. O yüzden de hiçbir zaman dertleri Türkiye’ye hizmet etmek olmamıştır. CHP’yi yönetmekten aciz adamlara, Türkiye’nin büyükşehirlerini vermek zaman ve istikrar kaybından başka ne yarattı?

Oturun sadece Ekrem İmamoğlu’nu inceleyin. Nasıl bir felaketle yüzleşeceğinizi görün. Ekrem İmamoğlu madem İstanbullu senden umudu kesti ve sen İBB Başkanı olmayı içine sindiremedin o zaman Tunceli ve Elâzığ gezisine çıkmadan önce İBB Başkanlığından istifa et hem İstanbullu kurtulur hem de sen kurtulmuş olursun.