MHP Lideri Devlet Bahçeli haftalık olağan TBMM grup toplantısını gerçekleştirmek üzere çıktığı kürsüden dikkat çekici mesajlar verdi. 31 Mart yerel seçimlerinden DEM ile işbirliğine soyunan CHP’ye, Türkiye’nin ilk insanlı uzay misyonundan ABD ve Avrupa’nın İsrail’e artan desteğine kadar birçok konuyu değerlendirdi. Cuma Hutbesinde şehitlere rahmet dilenen bölümü okumayan Kulp İlçesi Kuba Camii İmamına tepki gösteren Kulp Kaymakamı Burak Akeller’e “Alnından öpüyorum” sözleriyle sahip çıktı. Grup toplantısı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada ise İsveç’in NATO üyeliğine onay vereceklerini açıkladı.

Kulp Kaymakamı’nın duruşu

Diyarbakır’ın Kulp İlçesi kaymakamı ve belediye kayyumu olan Burak Akeller’in Cuma namazı için gittiği Kuba camiinde imamın hutbeden şehitlerle ilgili bölümü çıkarmasına tepki göstermesi üzerine imam ve çevresi tarafından hedef haline getirilen kaymakama MHP Lideri Devlet Bahçeli grup kürsüsünden sahip çıktı. “Kulp Kaymakamımız Burak Akellerin tertemiz alnından öpüyor, onu yetiştiren anasına, babasına şükranlarımı sunuyor, Müslüman Türk duruşundan dolayı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. MHP Lideri cami imamına da, “Kuldan korkanın Allah’tan korkusu olmaz. Baskı ve dayatmayla şehitlere rahmet dilememek, sorasında kaymakam şiddet uyguladı bahanesiyle küçücük bir çizikten darp raporu almaya tevessül etmek Müslümanca bir tavır değildir” sözleriyle tepki gösterdi.

Saklandıkları delikten çıktılar

Şehitlerimizin Müslüman Türk milletinin gönlünde olduğunu söyleyen MHP Lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı’na husumet duyanların Kulp hadisesi vesileyle saklandıkları delikten çıktığını belirtti. MHP Lideri, “FETÖ’nün kundağında sallanan, maklube sofralarında kaşık sallayan alçaklar tek tek ortalığa dökülmüşlerdir. DEVA’cılar, Serokçular, terör örgütü yandaşları, bölücüler, müfteriler, bayraksızlar, FETÖ’cüler, kriptocular, devlete ve millete diş bileyen namertler hemen kendilerini ele vermişlerdir. Mesele sadece bir kaymakam ile bir imam arasında geçen tatsız bir olay değildir. Pusuda bekleyip el ovuşturanların, milli birlik ve kardeşliğimizi bozmayı hedefleyenlerin provokasyonları bu tespitimizi netleştirmiştir” dedi.

Cumhur Bizim Türkiye Hepimizin

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimleri de gündemine alan MHP Lideri Bahçeli, bu seçimlerde 1389 belediyenin beş yıllık yol haritasının belirleneceğini, DEM’lenmiş CHP’nin mağlup olacağını söyledi ve “Terör örgütleri, bölücü maşalar, ekonomik tetikçiler, sözde aydınlar, emperyalizmin piyonları ve demokrasi muhalifleri 31 Mart’ta hiç unutulamayacakları bir ders alacaklar” ifadelerini kullandı. “Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizindir” diyerek konuşmasına devam eden MHP Lideri, şuana kadar MHP’nin 385 belediye başkan adayını kamuoyu ile paylaştıklarını ve açıklanan isimlerin şimdiden milletin takdirini kazandığını belirtti. İlk açık hava toplantısını 28 Ocak’ta Mersin’de ikincisini ise 4 Şubat’ta Manisa’da gerçekleştireceklerini ilan etti.

Dersim diye bir yer yoktur

CHP’li belediye yöneticileri tarafından basın mensuplarına ve yaşlı bir kadına yönelik saldırılara tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli, CHP’nin siyasi ayarlarının bozulduğunu kaydetti ve “Bunların demokratlığı köprüden geçene kadardır” ifadelerini kullandı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Tunceli’den ‘dersim’ olarak bahsetmesini de eleştirdi ve “Türkiye’de Dersim diye bir yer yoktur, olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli’dir” dedi. Ankara, İstanbul, İzmir ve diğer belediyeleri CHP’den kurtarmanın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefanın bir gereği olduğunun altını çizen MHP Lideri, DEM’lenmiş CHP’nin gitmesiyle birlikte milli birlik ve kardeşliğin güçleneceğini söyledi.

Hedef, millet varlığıdır

Türk milletinin muazzam boyutlara ulaşan sınırlarının son yurdumuz Türkiye Cumhuriyeti’ne kadar gerilediğini ve düşman cephesinin yeni hedefinin Misak-ı Milli sınırlarımız olduğunu ifade eden MHP Lideri Bahçeli içimizdeki işbirlikçiler eliyle Türkiye’nin kuşatılmak istendiğini belirtti. Yeni hedefin 31 Mart olduğunun altını çizen MHP Lideri, “DEM’lenmiş CHP Türk milletine meydan okumaktadır. Bugünkü kuşatma yarılamazsa; bölgesel krizlerin yeni tatbik sahası Anadolu coğrafyası olacaktır. İşte bu yüzden, işte bu sebeple 31 Mart seçimleri istikrar ile dağınıklığın, sadakat ile hıyanetin, şehit ile caninin, gazi ile gafletin, husumet ile muhabbetin, hizmet aşkıyla hüsran arayışının, cumhur ile zilletin, vatan ile satanların arasında yapılacaktır” dedi ve bu seçimde kazananın Türkiye olacağını vurguladı.

Türk milleti artık uzaydadır

Türk-İslam medeniyetinin tarihler boyu buluşların, muhteşem eserlerin beşiği olduğunu ancak bir müddet sonra gelişme rotasını koruyamadığını dile getiren MHP Lideri Bahçeli, 18 Ocak’ı 19 Ocak’a bağlayan gece yarısı Albay Alper Gezeravcının uzay yolculuğuna çıkmasıyla milletimizin uzay misyonunun, Müslüman Türk astronomi dehalarının ise rüyasının gerçekleştiğini belirtti. Bu gelişme ile İstikbalin göklerde olduğunun teyidinin yapıldığını belirten MHP Lideri, “Bir gün gelecek uzayda çok daha büyük keşiflere, çok daha büyük mucizelere Türk çocukları imza atacaktır. Ümidim ve niyazım budur. Türk milleti artık uzaydadır, burada ben de varım demiştir” ifadelerini kullandı.

İsrail’in burnundan fitil fitil getirilmeli

İsrail’in 100 günden fazla bir süredir Gazze’de yaptığı katliamlara devam ettiğini, ABD ve Almanya’nın ise Netenyahu’ya desteğe devam ettiğini belirten MHP Lideri Bahçeli, bu ülkelerin işlenen soykırım suçuna aleni ortak olduğunu söyledi. Gazze’de derhal ateşkesin sağlanması ve iki devletli çözümün hayata geçmesi gerektiğini ifade eden MHP Lideri, “Ağır insan hakkı ihlallerine son verilmelidir. Bebekleri, çocukları, kadınları öldüren barbarların yakasından tutulmalı, burunlarından fitil fitil getirilmelidir” dedi.

İsveç’in NATO üyeliğine onay

Partisinin grup toplantısı sonrası çıkışta gazetecilerin İsveç’in NATO Üyeliği konusundaki sorusunu yanıtlayan MHP Lideri Bahçeli, İsveç'in NATO üyeliğine ilişkin kanun teklifinin komisyonda MHP milletvekilleri tarafından desteklendiğini belirtti ve bu tavrın genel kurulda da geçerli olacağını söyledi.