Alparslan Büyük Selçuklu'ya katılan Esra Kızıldoğan kimdir? Alparslan dizisinin oyuncuları kimler?

Geçen yıl TRT 1 ekranlarında fırtına estiren Uyanış: Büyük Selçuklu dizisi yeni sezonda 'Alparslan: Büyük Selçuklu' ismiyle seyircisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncu kadrosu ve hikayesinde büyük değişiklik yapılan projede Sultan Alparslan'ın hayatı anlatılacak. Dizini oyuncu kadrosuna katılan Esra Kızıldoğan hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Alparslan dizisinin oyuncuları kimler?

Google Haberlere Abone ol
Alparslan Büyük Selçuklu'ya katılan Esra Kızıldoğan kimdir? Alparslan dizisinin oyuncuları kimler?
17.10.2021 17:01

Başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen’in yer aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizi yakında ekranlara gelecek. Bir dönem dizisi olan ve Akli Film tarafından çekilen dizinin taıtım fragmanları büyük ses getirdi. Projede yer alacak oyuncular şimdiden merak konusu oldu. Kadroya dahil olan Esra Kızıldoğan hakkında bilgiler araştırılıyor. Seyirciler,  Esra Kızıldoğan kimdir, kaç yaşında, nereli, Alparslan dizisinin oyuncuları kimler? gibi sorulara yanıt arıyor.

TRT 1'de yayınlancak olan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin çekimleri sürüyor. Dizide rol alacak olan Esra Kızıldoğan’ın hangi karaktere hayat vereceği henüz netleşmedi.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU OYUNCULARI KİMLER?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan ve Akli Film imzalı yapımın oyuncu kadrosunda başrolleri Barış Arduç ve Fahriye Evcen paylaşacak. Dizide Mehmet Özgür önceki sezonda olduğu gibi Nizamülmülk karakterini canlandırıcak.

Bunun yanı sıra Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin oyuncu kadrosunda şu isimler yer alacak:

Esra Kızıldoğan, Mim Kemal Öke, Erdinç Gülener, Barış Bağcı, Batın Uçan, Korel Cezayirli, Gizem Karaca, Esila Umut, Yurdaer Okur ve Ayşegül Ünsal.

ESRA KIZILDOĞAN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Son olarak Sefirin Kızı dizisinde rol alan ve Uyanış Büyük Selçuklu adlı diziyle el sıkışan başarılı oyuncu Esra Kızıldoğan 2 Aralık 1980 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olan başarılı oyuncu bugüne kadar pek çok yapımda rol almıştır.

Esra Kızıldoğan'ın rol aldığı yapımlardan bazıları şunlardır:

· Sefirin Kızı

· Kronoloji

· Bozkır

· Sevda’nın Bahçesi

· Masum

· Bir Deli Sevda

· Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

· Ah Neriman

· Uzaylı Zekiye

· Arka Sokaklar

· Bu Kalp Seni Unutur mu

· Beyaz Gelincik

ALPARSLAN: BÜYÜK SELÇUKLU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Geçen sezon Büyük Selçuklu ismiyle yayınlanan dizi yeni sezonda "Alparslan: Büyük Selçuklu" adıyla ekrana gelecek.

Yapımcılığını Emre Konuk'un üstlendiği Alparslan dizisinin yayın tarihi henüz belli olmadı ama Ekim ayı sonu veya Kasım ayının başında yeni bölümlerin başlaması bekleniyor.

Yorumlar