Alparslan dizisi ne zaman başlayacak? Uyanış Büyük Selçuklu setinden yeni kareler yayınlandı…

Geçen sene TRT 1 ekranlarında büyük bir kitleye ulaşan Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yeni bölümleri seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yeni sezonunda Türklere Anadolu’nun kapısını açan Selçuklu Sultanı Alparslan’ın hayatı anlatılacak. Dizi setinden yeni kareler yayınlanırken, Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Alparslan dizisi ne zaman başlayacak? Uyanış Büyük Selçuklu setinden yeni kareler yayınlandı… - Sayfa 1

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi geçen sene TRT1 ekranlarında buluşmuş ve büyük bir beğeni kazanmıştı. Geçen dönemde Sultan Melikşah ve oğlu Sencer’in hikayesinin anlatıldığı Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde bu defa büyük hükümdarı Sultan Alparslan’ın hayat hikayesi işlenecek. Alpaslan’ı ise oyuncu Barış Arduç canlandıracak. Dizide Barış Arduç’a ünlü oyuncu Fahriye Evcen eşlik edecek. 

Alparslan dizisi ne zaman başlayacak? Uyanış Büyük Selçuklu setinden yeni kareler yayınlandı… - Sayfa 2

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin yapımcılığını yapan Emre Konuk yeni sezon için diziden kareler paylaştı.


Alparslan dizisi ne zaman başlayacak? Uyanış Büyük Selçuklu setinden yeni kareler yayınlandı… - Sayfa 3

Fahriye Evcen’in fotoğraflarını paylaşan, Emre Konuk, “Alp Arslan’ın gönlüne düşen ateş Akça Hatun… Oyuncumuz Fahriye Evcen kılıcını kendine yâr, atını kendine yoldaş eyliyor. Gecemiz gündüzümüz seyircimiz için. Az kaldı geliyoruz!” dedi.