Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu üyeliklerine isimler belirlendi. Türkiye'nin ilk astronotu olacak Alper Gezeravcı da bu isimler arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı: Tercihler nasıl yapılacak? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı: Tercihler nasıl yapılacak?

Alper Gezeravcı'nın yanı sıra Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu'na şu isimler atandı: Alper Guzel, Mustafa Arif Karabeyoglu, Elvan Kuzucu Hıdır, Mustafa Mehmet Nefes ve İsmail Doğan.

Öte yandan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürü Afşin Burak Bostancı, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereği görevinden alındı.

ALPER GEZERAVCI KİMDİR?

Alper Gezeravcı, 2 Aralık 1979 tarihinde Mersin'de doğdu. Elektronik mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü'nde harekat araştırması bölümünde yüksek lisansını tamamladı. F-16 pilotu olan Gezeravcı, 21 yıl boyunca Türk Hava Kuvvetleri'nde çeşitli görevler üstlendi ve önemli başarılara imza attı.

Editör: Haber Merkezi