YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

Türkiye adım adım 31 Mart yerel seçimlerine doğru ilerliyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerindeki seçimler önemli ve değerli olduğu gibi, her seçimde Ankara ve İstanbul seçimleri hep ön planda olmakta ve bu iller belirleyici sayılmaktadır. 2019 tarihindeki yerel seçimden beri Ankara ve İstanbul’un 5 yılını heba eden belediye başkanları ile onların şu anki rakipleri hep tartışılan durumdadır.

Ankara ve İstanbul’un başındaki mevcut belediye başkanlarının 5 yıllık karnesine baktığınızda tekrar seçilmeleri mümkün gözükmemektedir. İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu belediye başkanlığından ziyade daha çok siyasi hesapları peşinde koşmaktan İstanbul’un halkına hizmet etmedi. Ankara’daki Mansur Yavaş da onun kadar ortada görünmese de Ankara halkına hizmet konusunda çapsızlığa gömüldü. Bu iki ismin maskesi de gerçeği yansıtmayan reklamlar ve zafiyet kapatan algı çalışmaları olmaktadır. Ankara ve İstanbul’da 5 yıl denenip çapsızlıkları görülen Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu yerine Turgut Altınok ve Murat Kurum’un gelmesi artık elzem haline gelmiştir. Murat Kurum İstanbul’da, Turgut Altınok Ankara’da zafere doğru koşmaktadır.

Salı günü, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ile Cumhur ittifakının ABB Başkan Adayı Turgut Altınok’un seçim otobüsüyle halkı selamlama programına gözlem yapmak için bende katıldım. Seçim otobüsü içerisinden gördüğüm manzara şuydu. 7’den 77’ye Keçiören halkı yollara dökülmüş şekilde MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi ve Turgut Altınok’u bozkurt işaretleri yaparak bağrına bastı. Her kesimden insanları, yolda yürüyenden tutun da evinin balkonundan, dükkânından, arabasından, parkta oturanından, spor sahalarından, camiden çıkanından, pazarda ve AVM’de alışveriş yapanına kadar yani herkesi sevgisini gösterirken ve desteğini ifade ederken gördük…

Cumhur ittifakının ABB adayı Turgut Altınok, bir taraftan halkın sevgi ve destek gösterilerine karşı selam verirken, bir taraftan da yol üstünde hizmete açtığı yerlerin bilgisini MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye veriyordu.

Turgut Altınok hizmetleri sayesinde, Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören ile ismi özdeşleşmiş hale gelmiştir. Bunun tecrübesi ve vizyonu, Mansur Yavaş’ın ABB Başkanlığını bile ezmiştir. Cumhur İttifakı Ankara adayı Turgut Altınok, Keçiören Belediyesi'nin 15 milyar lira bütçesiyle 5 yılda 40 park, 5 kapalı pazaryeri, 4 spor salonu, 8 kütüphane, 5 kreş, 34 halı saha yaptırırken, CHP’li Mansur Yavaş’ın ise ABB’nin 363 milyar lira bütçesiyle sadece 18 park ve 1 kreş yaptırması aradaki farkı bariz bir şekilde göstermektedir.

Mansur Yavaş, 2009, 2014, 2019 yerel seçimleri öncesi bol keseden salladığı vaatlerin hiçbirini, 2019’da ABB başkanlık koltuğuna oturduğu halde yerine getirmemiştir. Mansur Yavaş’ın ABB Başkanlığındaki zekâ düzeyini “Ne kadar çok yol açarsanız, trafik o kadar tıkanıyor.” sözünden ölçebilirsiniz.

Ankara’nın meselelerinin çözülmesi için sanal belediyecilik yapan Mansur Yavaş’ın gitmesi, gerçek belediyecilik yapacak olan Turgut Altınok’un gelmesine bağlıdır. Keçiören’de gözlerimle gördüğüm halkın sevgi ve destek gösterileri bu manada bir işaret olmuştur. Turgut Altınok’un seçim programlarını ve televizyon programlarını artırması Ankara’nın gerçekten hizmet yapacak bir belediye başkanına ihtiyaç olduğu gerçeğini perçinleyecektir. CHP zihniyetine bir memleketin teslim edilmeyeceğini sanırım bunca acı tecrübe halka yeterince göstermiştir.

Editör: Haber Merkezi