Toplu iftar geleneğini sürdüren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Anıt meydanında kurdurduğu iftar sofrasında binlerce vatandaşla buluştu.

Vatandaşlar, Ramazan ayının ikinci gününde iftarını açmak için geleneksel iftar sofrasına yoğun ilgi gösterirken Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok’ta iftarını hemşehrileri ile birlikte açtı. Başkan Altunok,  "Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın" dedi. 

B47Bc73B 19Ac 4E76 9038 3880Cf51E407

Göksu Aile Çay Bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde gönül sofralarına misafir olan vatandaşların masalarını Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Levent Uysal, Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Emre Celal Gül ile birlikte ziyaret eden Başkan Altunok, vatandaşlara hayırlı ramazanlar dileğinde bulundu. 

İftar sofrasına misafir olan tüm  Silifkelilere teşekkür eden Başkan Altunok, “Siz değerli Silifkeli kardeşlerimizle aynı sofranın etrafında bir araya gelerek oruçlarımızı açıyoruz. Bugün burada kurduğumuz iftar soframıza katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Paylaşma, birlik ve beraberlik açısından Ramazan ayı çok özel bir ay. Bu mübarek günlere sizlerle birlikte sağlık ve afiyetle ulaşmanın sevinci içerisindeyim. Tüm hemşehrilerimizin daha nice ramazanlara ve bayramlara ulaşmalarını temenni eder, yaptığımız ibadetlerimizin kabul olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum” dedi.

Silifke Belediye Başkanı Altunok bugüne kadar yaptığı hizmetlerden de bahsederek yeni dönemde hayata geçireceği projeleri de vatandaşlarla paylaştı. 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ve kendisine de destek vermelerini isteyen Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok vatandaşlarla birlikte iftarını açtı. 

342823Ff 1B90 40Bd Aa95 03711Aac91E3

Silifke Belediyesi tarafından düzenlenen ve binlerce vatandaşın katıldığı iftar programında MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal,  Cumhur ittifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, Silifke İlçe Başkanı Kıvanç Derya ve AK parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt’ta birer konuşma yaptılar.
Kuran-ı Kerim okunması ve dualarla başlayan  iftar programı meddah, Karagöz-Hacivat, Orta oyunu, Semazen, Neyzen gösterileri, ikramlık Osmanlı macunu ve Osmanlı şerbeti ikramıyla devam etti.

Kaynak: Haber Merkezi