Deve üzerinde Silifke’ye bağlı Narlıkuyu mahallesinde yaşayan yörüklerle birlikte Astronot Alper Gezeravcı’ya destek veren Belediye Başkanı Sadık Altunok, bu akşam ABD'nin Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Üssü'nde son hazırlıklarını yapan Gezeravcı'ya da Silifkelilerin selam ve sevgilerini iletti.

Silifke

"YÖRÜK ÇOCUĞU UZAYA GİDİYOR"

Irak’ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildi Irak’ın kuzeyinde 6 terörist etkisiz hale getirildi

“Silifke'mizin Gururu Alper Gezeravcı" ve "Yörük çocuğu uzaya gidiyor" yazılı pankartlarla desteklerini bildiren vatandaşlarla deve üzerinde yörük göçünü canlandıran Başkan Altunok, “Her fırsatta yörük bir ailenin çocuğu olduğunu dile getiren milli astronotumuz Alper Gezeravcı’ya biz de Silifkeliler olarak yörüklerin yaşadığı Toros dağlarından bir selam göndermek istedik. Kendisine hayırlı yolculuklar diliyorum. Cenabı Allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin” diyerek duygularını dile getirdi.

Silifke (2)-1

Başkan Altunok, bu gece saat 01.11’de uzaya yolculuk yapacak olan Silifkeli Astronot Alper Gezeravcı’yı bu yolculukta yalnız bırakmayacaklarını belirterek tüm Silifkelileri Anıt meydanına davet ettiğini açıkladı.

Editör: Ferhat Erdemir