Bütçe dostu yeni FABIA: 379 BİN TL

ŠKODA, daha büyük, daha teknolojik ve daha dinamik hale gelen dördüncü nesil FABIA modelini Türkiye’de satışa sundu. Ülkemizde de sınıfının en beğenilen modellerinden biri olan FABIA, tanıtıma özel 379.900 TL’den başlayan fiyatlarla ŠKODA mağazalarında yerini aldı.

Abone ol

Yavuz Müftüoğlu / TÜRKGÜN

Skoda’nın B sınıfına hitap eden temsilcisi Fabia’nın baştan aşağıya yenilenen 4’üncü nesli İstanbul’da düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. 0.28 cd rüzgâr direnci katsayısıyla sınıfında yeni bir rekora imza atan Fabia, 111 mm uzadı ve 48 mm’de genişledi. Böylece bagaj hacmi de 50 litre artıp 380 litreye çıkan yeni Fabia, sınıfının en geniş bagaj hacmine ulaştı. Yüksek teknoloji, güvenlik ve akılcı çözümler sunan Fabia, 379 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

GÜVENLİK ÖN PLANDA

Türkiye’de geçtiğimiz yıl meydana gelen 187 bin 524 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası, ciddi bir oranda sürücülerden kaynaklı. Bu nedenle, araçların giriş donanımından itibaren belirli güvenlik teknolojisi ve hava yastığı standart olarak satılmalı. Elite ve Premium olmak üzere 2 donanım seviyesiyle satılan yeni Fabia’da giriş seviyesinden itibaren 6 adet hava yastığı, Ön Bölge Frenleme Asistanı, Uzun Far Asistanı standart olarak yer alıyor. Fabia, Euro NCAP çarpışma testlerinden de 5 yıldız aldı.

BAŞAR: YAŞ ORTALAMASI DÜŞECEK

4”üncü nesil Fabia ile ilgili açıklamalarda bulunan Yüce Auto-Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Fabia’nın da gelmesiyle pazardaki temsil oranımız yüzde 92.8’e çıktı. Türkiye’de oldukça önemli bir sınıf olan B segmentinde Fabia’nın da birçok müşteriyi markamızla ilk kez tanıştıracağına inanıyoruz.

2014 yılında satışa çıkan Fabia’nın müşteri portföyü 39,5 yaş ortalamasındaydı. Yeni Fabia’nın öne çıkan üstün özellikleri ve sürüş dinamikleri ile yaş ortalamasını 35-36’lara çekmesini bekliyoruz” dedi.

Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor! Bölgeden petrol fışkırdı! 80 milyon varile yakın... Almanya'da enflasyon yüzde 7,5 oldu Evinin bahçesine dünyanın en büyük yılanı girdi CIA ajanıyla samimiyet