Fatma Girik kızı Ahu Turanlı kimdir, kaç yaşında? İşte Ahu Turanlı hayatı ve biyografisi

Fatma Girik bugün 79 yaşında vefat etti. Covid-19'a bağlı viral pnömoni (zatürre) tedavisi gören Fatma Girik, gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu 79 yaşında vefat etti. Fatma Girik'in vefatının ardından manevi kızı Ahu Turanlı gündeme geldi. Peki Ahu Turanlı kimdir, ne iş yapıyor?

Abone ol

Bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Fatma Girik ölüm nedeninin çoklu organ yetmezliği olduğu açıklandı. Fatma Girik'in vefatının ardından kızı Ahu Turanlı gündeme geldi. Peki Ahu Turanlı kimdir, kaç yaşında? İİşte Ahu Turanlı hayatı ve biyografisi

AHU TURANLI KİMDİR?

Yeşilçam'ın yıldızı Fatma Girik vefat haberi sevenlerini üzdü. Vefat haberini ardından gündeme Fatma Girik vasiyetnamesi ve mal varlığı geldi. Usta oyuncu servetini manevi kızı ve yeğeni Ahu Turanlı'ya bırakacağı iddia edildi. Ahu Turanlı, Fatma Girik’in kardeşi Müesser Turan’ın kızı olduğu öğrenildi. Özel bir şirkette çalışan Ahu Turanlı, yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan koruyucu aile olarak Fatma Girik tarafından sahiplenildi. Ahu Turanlı bebekliğinden bugüne teyzesi için çok kıymetli olduğu biliniyor. Fatmara Girik'in Münevver Girik Müesser Girik ve Günay Girik adında 3 kardeşi bulunuyor.

10 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDAYDI!

Fatma Girik'in doktoru Tolga Simru Tuğrul yaptığı açıklamada usta sanatçının bu sabah saat 07.00’de vefat ettiğini söyledi:

“Türk sinemasının dev çınarı değerli Fatma Girik’i bu sabaha karşı kaybettik. Fatma Girik uzun zamandır tedavi görmekteydi. En son zatürre ve solunum yetmezliği nedeniyle hastanemize geldi. Yapılan kontrollerin ardından Kovid 19 olduğu anlaşıldı.

Yapılan tedavilere rağmen çoklu organ yetmezliği gelişti. Bu sabah 07.00 civarı hakkın rahmetine kavuştu. Günlerini solunum cihazıyla geçiriyordu. 10 gündür yoğun bakımdaydı.”

Hastaneden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Türk sinemasının çınarı ve değerli oyuncusu Sayın Fatma Girik Covid-19'a bağlı viral pnömoni tedavisi görmekteyken gelişen çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Fatma Girik'in ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." .

ANMA TÖRENİ YARIN

Usta sanatçı Fatma Girik'in anma töreni ve cenazesiyle ilgili detaylar da belli oldu. Girik, yarın 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanlarının katılacağı anma töreninin ardından 11.00'de Cemal Reşit Rey'de düzenlenecek törenle anılacak.

Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Bodrum'da toprağa verilmek üzere yola çıkılacak.

Merkez Bankası yeni veriyi açıkladı: İşte enflasyon farkı ve ek zam ile emekli-memur maaşları Japon isim keşfetti! O ilimizin altından saray çıktı Suyunu içen kansere meydan okuyor! Adeta hayat iksiri… Evine giren hırsızın kimliğini öğrenen İzmirli avukat şoke oldu Uyurken bile yağ yaktıran yöntem! Sabah kalkınca kuş gibi hafiflemiş olacaksınız FOX'un spikeri Gülbin Tosun bir rezillik daha