Geleceğin meslekleri belli oldu! Paraya para demeyecekler: İşte en yüksek maaşlı meslekler

Yaz aylarının yaklaşmasıyla milyonlarca öğrenci geleceğin meslekleri ve kazançları hakkında araştırmalarını sıklaştırdı. Koronavirüs sürecinin dünyada iş gücü piyasasında yarattığı değişiklikler sonrası, sadece öğrencilerin değil özellikle genç-orta yaşlı kesimin de gelecekte daha iyi ücretli ve garantili iş imkânlarını merak etmesi, "Yüksek ücretli işler neler", "Hangi mesleği seçmeliyim", "Hangi mesleklerin önü açık" gibi sorularını gündeme getirdi.

İşte 10 yıl içinde büyük istihdam ve gelir potansiyeli olabilecek geleceğin meslekleri...

Koronavirüs sürecinde artık normalleşme hız kazanırken iş hayatında da özellikle `Evden çalışma` gibi uygulamalar yaygınlaştı. Covid-19 döneminde dünyada birçok kişi işsiz kalırken, meslek seçiminin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Yaz aylarınının yaklaşmasıyla birlikte öğrencilerin yeni meslek seçimi konusunda araştırmalar arttı. İşgücü İstatistikleri Bürosu`ndan alınan istihdam projeksiyonu ve maaş verilerini kullanarak, dünyada 2028 yılına kadar sağlıklı istihdam artışının sonucu olarak öne çıkabilecek 30 meslek grubu belli oldu.

Giresun'daki lunaparkta facia! 28 yaşındaki polis hayatını kaybetti Atatürk'ün bıraktığı CHP kan ağlıyor! Bölgeden petrol fışkırdı! 80 milyon varile yakın... Almanya'da enflasyon yüzde 7,5 oldu Evinin bahçesine dünyanın en büyük yılanı girdi CIA ajanıyla samimiyet