Haydi çocuklar tatilde müzeye

Etimesgut Belediyesi Türk Tarih Müzesi ve Parkı yarı yıl tatilinde çocuklara birbirinden renkli eğitici, öğretici ve eğlendirici etkinlikler sunuyor. Türk dünyası masalları, Türk dünyası oyunları, meddah, hacivat-karagöz gösterileri gibi birçok etkinlik öğrencileri bekliyor.

Abone ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla hazırlanan Türk Dünyası'ndan Masallar programıyla öğrencilere Dede Korkut hikayeleri anlatılacak. Katılımcılar kültürel değerlerimizi yeniden yaşama imkanı bulacak.

26 Ocak etkinliklerinde Türk Dünyası Çocuk Oyunları bölümü yer alacak. Katılımcılara Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Türkmenistan'ın geleneksel oyunları öğretilecek.

27 Ocak'ta Cam Altı Sanat Atölyesi çocuklarla buluşacak. 28 Ocak'ta çocuklar çamurdan geleneksel oyuncaklar yapacak. 29 Ocak'ta meddah gösterisi sunulacak. seramikten yazıtlar yapılacak. Aynı gün sinem gösterimi de gerçekleştirilecek.30 Ocak'taki ebru atölyesi programıyla öğrenciler keyifli anlar yaşayacak. Şubat ayında da etkinlikler kaşık kukla atölyesi geleneksel Türk Zeka Oyunları, tasvir  atölyesi ve Hacivat Karagöz etkinlikleriyle dolu dolu geçecek.

Merkez Bankası yeni veriyi açıkladı: İşte enflasyon farkı ve ek zam ile emekli-memur maaşları Japon isim keşfetti! O ilimizin altından saray çıktı Evine giren hırsızın kimliğini öğrenen İzmirli avukat şoke oldu Uyurken bile yağ yaktıran yöntem! Sabah kalkınca kuş gibi hafiflemiş olacaksınız FOX'un spikeri Gülbin Tosun bir rezillik daha Yoklama kaçaklarına bedelli askerlik müjdesi